Sprzedaż długu. Jak szybko odzyskać należności za usługi lub towar

2021-10-05 9:33
Sprzedaż długu
Autor: dlugi.info Niespłacane długi, nawet te przedawnione, mogą trafić na sprzedaż w Internecie. W serwisie dlugi.info liczba transakcji wykupu własnego długu rośnie lawinowo. Dług może być również środkiem zapłaty za wykonaną usługę. Kupiony dług wraz z odsetkami może stanowić część wynagrodzenia naszego usługobiorcy

Sprzedaż długu jest jednym ze sposobów odzyskania należności za wykonaną czy usługę czy towar, dzięki czemu można odzyskać płynność finansową i zapobiec bankructwu firmy. Sprzedaż długu jest skuteczniejsza dzięki narzędziu jakim jest Internet.

Prowadzenie biznesu z zasady oparte jest na zaufaniu do partnera, ale można się na tym sparzyć. Niektórzy przedsiębiorcy walczą o swoje pieniądze latami, inni korzystają z nowoczesnych, szybszych metod odzyskiwania należności.

Z życia wzięte, czyli sąd albo sprzedaż długu

Przeanalizujmy dwa przykłady działań przedsiębiorców, którzy stanęli przed problemem odzyskania należnych im pieniędzy. Jeden jest tradycyjny, drugi jest przejawem wykorzystania najnowszych rozwiązań.

Przedsiębiorca był młodym rzemieślnikiem. Marzył o dużej firmie, w której będzie zatrudniał wielu pracowników. Nic z tego się nie spełniło i nie dlatego, że miał za mało zleceń. Dostał duży kontrakt. Na rynku co prawda krążyły wieści, że deweloper ma kłopoty finansowe, ale znasz przedsiębiorca znał "prawą rękę” szefa i czuł się pewnie. Serdeczny i miły kolega wydawał się być dobrą gwarancją zapłaty. Robota paliła się w rękach, pracował po 14 godzin. Za dotrzymanie terminu miała być solidna nagroda. Nic z tego. Został z niezapłaconymi fakturami za sprzęt, farby i pracę kilku ludzi. Stracił sporo czasu i nerwów na próby odzyskania pieniędzy. Przeszedł przez długie procesy, które pochłonęły resztę oszczędności.

Przedsiębiorca podzielił się swoją historią z jedną z klientek. Okazało się, doświadczyła podobnej sytuacji. Jednak jej przypadek, chociaż zaczął się podobnie, skończył się zupełnie inaczej. Zdecydowała bowiem, że wystawi swoje przedawnione wierzytelności na giełdzie długów www.dlugi.info, dzięki czemu odzyskała znaczną część pieniędzy. Nasz przedsiębiorca skorzystał z doświadczeń klientki i również wystawił nieuregulowane faktury sprzed lat na sprzedaż. Co więcej, po jakimś czasie wysłał zapytanie do serwisu o możliwość wystawiania większej liczby ofert na sprzedaż, ponieważ odzyskał część przedawnionych wierzytelności i chciał uporządkować także bieżące sprawy. Z tych przykładów widać wyraźnie, że nawet przedawnione sprawy mogą finalnie obrócić się w sukces.

Dług najstarszym towarem handlowym świata

Długi pojawiły się na świecie już od pierwszej wymiany towarowej. Zjawisko jest więc bardzo stare, a mechanizm ciągle taki sam. Pożyczanie, czy to pieniędzy czy towarów, wiąże się z koniecznością ich zwrotu, a gdy tak się nie staje powstają długi. W dzisiejszych czasach powodem popadania w długi bardzo często jest przeszacowanie możliwości. Kiedy interes się kręci, dochody zaczynają się mieszać z przychodami. Potem nadchodzi moment zapłaty podatków, należności do ZUS i innych zobowiązań, a nasz kontrahent opóźnia się z opłatami. Często wtedy pożyczamy i regulujemy nasze zobowiązania. Na początku udaje się przebrnąć i uregulować należności, ale to mechanizm, przez który firmy popadają w jeszcze trudniejszą sytuację.

Sprzedaż długu – nowe możliwości dla wierzyciela

Niespłacane długi, nawet te przedawnione, mogą trafić na sprzedaż w Internecie. W serwisie dlugi.info liczba transakcji wykupu własnego długu rośnie lawinowo. Dług może być również środkiem zapłaty za wykonaną usługę. Kupiony dług wraz z odsetkami może być częścią wynagrodzenia naszego usługobiorcy.

Długi zamieszczone w serwisie dlugi.info pozycjonują się w wyszukiwarce Google i na różnych poziomach w mediach społecznościowych. Są widoczne w Internecie 24/7.

Warto wystawić wierzytelność na sprzedaż, nawet przedawnioną – sprawdźcie jak to działa!

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej