Sprawdź promieniotwórczość materiału

2008-07-11 13:40
Sprawdź promieniotworczość materiału
Autor: Cedat Sprawdź promieniotworczość materiału

Laboratorium Wyrobów Budowlanych PCBC SA Oddział Badań i Certyfikacji w Gdańsku ma akredytację w zakresie badań stężeń naturalnych pierwiastków promieniotwórczych w surowcach, materiałach i wyrobach dla budownictwa i przemysłu materiałów budowlanych.

Laboratorium dysponuje nowoczesną aparaturą badawczą i wykwalifikowanym personelem, którego kompetencje potwierdzają pozytywne wyniki badań porównawczych organizowanych przez Państwową Agencję Atomistyki.

Opłata za badanie jednej próbki wyrobu wynosi 320 zł netto.
W przypadku jednoczesnego zlecenia serii badań (powyżej pięciu próbek) opłata ulega obniżeniu o 5%.
W przypadku zawarcia z klientem umowy stałej na wykonywanie badań, opłata ulega obniżeniu o 10%. Laboratorium może wykonać dowolną liczbę badań.

Oddział w Gdańsku jest jednostką organizacyjną Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji S.A., akredytowaną przez Polskie Centrum Akredytacji, w zakresie badań i certyfikacji wyrobów oraz certyfikacji zakładowej kontroli produkcji.
Polskie Centrum Badań i Certyfikacji S.A. posiada autoryzację Ministra Budownictwa nr 6/AU do realizacji zadań związanych z oceną zgodności wyrobów budowlanych oraz posiada status jednostki notyfikowanej o nr 1434 w zakresie Dyrektywy nr 89/106/EWG.
Zakres autoryzacji w celu notyfikacji.

Foto: PCBC

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej