Soudal w Pionkach

2008-06-16 12:24
Soudal w Pionkach
Autor: Soudal Soudal w Pionkach

W Pionkach niedaleko Radomia powstaje pierwsza w Polsce fabryka firmy Soudal. Nowy zakład  będzie produkował najwyższej jakości piany poliuretanowe oraz masy uszczelniające. Koszt budowy fabryki bez wyposażenia to inwestycja rzędu 35 mln złotych, docelowo zatrudnienie znajdzie tu ponad 100 osób. Rozpoczęcie produkcji planowane jest na pierwszy kwartał 2009 roku.

Inwestycja realizowana jest przez koncern Soudal, który jest obecnie największym producentem piany poliuretanowej na świecie. W Europie Soudal ma obecnie pięć fabryk - trzy w Belgii, po jednej we Francji i w Niemczech, a swoje produkty dostarcza do ponad 100 krajów na wszystkich kontynentach. Oficjalne rozpoczęcie budowy pierwszej w Polsce fabryki firmy Soudal zostało ogłoszone w Pionkach 4 czerca 2008 roku poczas konferencji prasowej. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele władz państwowych, miasta Pionki, reprezentanci strefy ekonomicznej oraz dziennikarze. Po konferencji wszyscy zebrani przejechali na plac budowy, gdzie nastąpiło uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę fabryki.

 Soudal w Pionkach
Autor: Soudal Od prawej: Romuald Zawodnik - burmistrz miasta Pionki, Piotr Drzewowski - Prezes Zarządu Soudal, Andrzej Talarek - zastępca dyrektora tarnobrzeskiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu reprezentujący TSSE, Tadeusz Osiński - starosta radomski.

Wysokiej jakości piany i silikony z Pionek dystrybuowane będą na rynek polski oraz rynki wschodnie. Generalnym wykonawcą projektu o wartości 35,5 mln zł jest ABM Solid SA. Powierzchnia obiektów wynosi 8372,50 m2, a cały teren działki zakupionej pod budowę fabryki zajmuje 43 491,15m2. Zakład będzie wyposażony w nowoczesne linie produkcyjne, odpowiadające najbardziej wymagającym standardom europejskim. Zaplanowane przez inwestora rozwiązania ograniczą do minimum powstawanie odpadów, są przyjazne dla środowiska naturalnego. Fabryka będzie w całości przetwarzała surowce i komponenty dzięki zastosowaniu automatycznych instalacji technologicznych. W trakcie produkcji nie będą powstawały ścieki przemysłowe, a odpowiednia konstrukcja hal ograniczy emisję hałasu.

 Soudal w Pionkach
Autor: Soudal Projekt fabryki Soudal w Pionkach.

Fabryka znajduje się w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Europark Wisłosan. Jest to projekt mający na celu wykorzystanie terenów poprzemysłowych, utworzenie nowych miejsc pracy oraz stworzenie dogodnych warunków dla inwestycji na terenie strefy. Zaletą inwestycji w TSSE jest jej położenie w centralnej części Polski, gwarantujące dogodne połączenia kolejowe i samochodowe. Pracę w fabryce znajdzie ponad 100 osób, z czego połowa to będą kobiety. Zakład ma rozpocząć produkcję w pierwszym kwartale 2009 roku.

Polski oddział firmy Soudal powstał w 1996 roku i jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się w całym koncernie. Oprócz głównej siedziby w Cząstkowie Mazowieckim pod Warszawą, firma ma również biura regionalne w Gliwicach, Poznaniu, Szczecinie, Zielonej Górze, Gdyni, Toruniu, Olsztynie i Koszalinie. Obecnie to  jeden z największych w Polsce dystrybutorów chemii budowlanej, współpracuje również z rozbudowaną siecią wyspecjalizowanych dystrybutorów regionalnych w całym kraju. Bez względu na koniunkturę gospodarczą, Soudal co roku odnotowuje duży wzrost sprzedaży, a od 1997 roku obroty firmy wzrosły trzynastokrotnie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej