Sosnowiec: Skanska przebuduje wiadukt nad drogą ekspresową S-86

2011-07-01 13:16
Burzenie wiaduktu
Autor: Skanska SA Remont innego wiaduktu realizowany przez firmę Skanska

Skanska podpisała umowę na roboty drogowe z Generlaną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. Wykonawca, firma Skanska przebuduje wiadukt nad drogą ekspresową S-86 w Sosnowcu. Inwestycja będzie kosztowała ponad 11 mln złotych brutto.

Droga S-86 to jedna z głównych arterii Górnego Śląska, łącząca Katowice (węzeł Roździeńskiego) i Sosnowiec (węzeł Pogoń). Wiadukt w ciągu ul. Baczyńskiego prowadzi na trasę S-86 z Sosnowca do Katowic i w kierunku Częstochowy. Ze względu na bezpieczeństwo wiadukt wymaga remontu. Obiekt jest w złym stanie technicznym, a jego konstrukcja została już wcześniej wzmocniona podporami. W ramach inwestycji Skanska wykona roboty drogowe, które m.in. obejmą.: rozbiórkę zabudowy chodnikowej i wymianę wyposażenia obiektu, wzmocnienie środkowego filaru żelbetowym płaszczem oraz remont skrajnych podpór.

 - W ramach realizacji wymienimy również nawierzchnię na wiadukcie i dojazdach do niego, wzmocnimy skarpy i nasypy oraz wprowadzimy tymczasowe oraz docelowe oznakowanie. Wykonamy remont wiaduktu wschodniego (od strony Warszawy) i zachodniego (od strony Katowic) oraz platformy– mówi Kierownik Budowy Jacek Leszczyński.

 - Harmonogram prac został zaprojektowany z myślą o kierowcach i dostosowany do natężenia ruchu. Będziemy starali się prowadzić prace tak, by jak najmniej utrudniać kierowcom poruszanie się w tym rejonie. Remont przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa pieszych i kierowców oraz podniesienia jakości połączeń komunikacyjnych na terenie aglomeracji śląskiej.– dodaje Marcin Bartosiewicz, Menedżer Projektu.  

Długość wiaduktu to ponad 42 m, a szerokość przekracza 27 m. Roboty drogowe w ramach projektu mają potrwać do października 2012 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej