Solbet inwestuje

2007-07-06 14:22

Do końca 2007 roku producent planuje przeprowadzić trzy duże inwestycje na Podkarpaciu. Uruchomione będą nowe linie produkcyjne uwzględniające zmieniający się rynek i potrzeby klientów. Obecnie grupa posiada osiem zakładów.


fot. Krajalnica w Solcu Kujawskim

W Kolobuszowej rusza produkcja nadproży zbrojnych z betonu komórkowego. Produkt ten jest ostatnim składnikiem systemu do budowy ścian jednowarstwowych i warstwowych. Wszystkie jego elementy są oparte na jednakowej wysokości - 240 mm, dzięki czemu budowanie przebiega szybko i sprawnie. Firma jest jedynym tego typu producentem.

W Lubartowie z kolei wprowadzona zostanie produkcja nowoczesnej krajalnicy do produkcji bloczków z betonu komórkowego. Dzięki temu możliwe będzie zoptymalizowanie produkcji o około 30 proc. (z dotychczasowych 900 m3 do 1200m3 na dobę) i ujednolicenie asortymentu.

Do końca roku zmodernizowana zostanie również produkcja w Podnieśnie. Zostaną tam zamontowane trzy autoklawy oraz druga krajalnica. Inwestycja ma zwiększyć produkcję o ponad 60 proc. ( z 780m3 do 1300m3 na dobę).

Dzięki nowym liniom produkcyjnym firma będzie wytwarzać 2 mln m3 w skali roku (wczesniej było to z 1700 m3). Praktycznie, moc produkcyjna grupy zwiększy się o jeden zakład. W związku z modernizacją firma zatrudniła pięćdziesięciu nowych pracowników.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej