Solbet inwestuje

2007-07-06 14:22

Do końca 2007 roku producent planuje przeprowadzić trzy duże inwestycje na Podkarpaciu. Uruchomione będą nowe linie produkcyjne uwzględniające zmieniający się rynek i potrzeby klientów. Obecnie grupa posiada osiem zakładów.


fot. Krajalnica w Solcu Kujawskim

W Kolobuszowej rusza produkcja nadproży zbrojnych z betonu komórkowego. Produkt ten jest ostatnim składnikiem systemu do budowy ścian jednowarstwowych i warstwowych. Wszystkie jego elementy są oparte na jednakowej wysokości - 240 mm, dzięki czemu budowanie przebiega szybko i sprawnie. Firma jest jedynym tego typu producentem.

W Lubartowie z kolei wprowadzona zostanie produkcja nowoczesnej krajalnicy do produkcji bloczków z betonu komórkowego. Dzięki temu możliwe będzie zoptymalizowanie produkcji o około 30 proc. (z dotychczasowych 900 m3 do 1200m3 na dobę) i ujednolicenie asortymentu.

Do końca roku zmodernizowana zostanie również produkcja w Podnieśnie. Zostaną tam zamontowane trzy autoklawy oraz druga krajalnica. Inwestycja ma zwiększyć produkcję o ponad 60 proc. ( z 780m3 do 1300m3 na dobę).

Dzięki nowym liniom produkcyjnym firma będzie wytwarzać 2 mln m3 w skali roku (wczesniej było to z 1700 m3). Praktycznie, moc produkcyjna grupy zwiększy się o jeden zakład. W związku z modernizacją firma zatrudniła pięćdziesięciu nowych pracowników.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej