Smart building od Skanska w pakiecie deweloperskim. Wszystkie biurowce Skanska od teraz Connected by Skanska

2018-07-30 17:23
Smart building
Autor: Skanska Dzięki systemowi Connected by Skanska użytkownicy biurowca mogą poruszać się po budynku, korzystając jedynie ze smartfona

Takiego rozwiązania typu smart building jeszcze nie było. To rodzaj systemu operacyjnego budynku, przeznaczonego nie tylko dla zarządców budynku, ale także samych użytkowników biur, którzy z poziomu apliakacji w smartfonach mogą korzystać z wielu funkcjonalności i zarządzać budynkiem. System opracowała firma Skanska. Connected by Skanska działa już w pierwszym warszawskim biurowcu, będą kolejne.

Skanska opracowała autorski system operacyjny do zarządzania budynkiem biurowym i powierzchniami do pracy. Pierwszym budynkiem, w którym zastosowano Connected by Skanska jest biurowiec Spark w Warszawie. Skanska zapowiada, że ten innowacyjny system wejdzie do stałej oferty we wszystkich nowych budynkach biurowych Skanska w Europie Środkowo-Wschodniej.

Smart building jeszcze bardziej smart

Użytkownicy biurowca mogą z poziomu aplikacji rezerwować sale spotkań w ramach swojej powierzchni. Aplikacja może rejestrować położenie danej osoby w budynku, dzięki zainstalowanym w pomieszczeniach beaconom i automatycznie daje możliwość sterowania temperaturą i oświetleniem w konkretnym miejscu. Wszystkie funkcje systemu komunikują się ze sobą, pozwalając na wirtualne utworzenie wejściówki dla gościa z zewnątrz, czy też zarezerwowanie mu miejsca parkingowego.

Patrz też: Skanska i perowskity

Aplikacja Connected by Skanska
Autor: Skanska Connected by Skanska zostało stworzone przez spółkę biurową Skanska w Europie Środkowo-wschodniej we współpracy z Sharry Europe (partner technologiczny i wdrożeniowy) oraz Estimote (partner technologiczny i dostawca beaconów)

System smart building integrujący technologie budynku i ludzi

Connected by Skanska składa się z aplikacji mobilnej dla użytkowników biur oraz portalu webowego dla najemców i zarządców. Działa w trzech wymiarach:

  • Connected Building - dającą możliwość połączenie funkcji budynku, jak np. activity based parking (system zarządzający optymalnym przydzielaniem miejsc parkingowych), zarządzanie z poziomu aplikacji mobilnej, wirtualna recepcja, z funkcjami społecznościowymi, jak social feed, informacje o transporcie publicznym w okolicy oraz przewodnik po budynku.
  • Connected Fit Out - to dodatkowa opcja, którą mogą wybrać najemcy. Dysponuje m.in. lokalizatorem, systemem do zarządzania rezerwacjami sal oraz sterowania elementami środowiska pracy i ich optymalizacji.
  • Connected Green - dodatkowa opcja wspierająca działania w zakresie rozwiązań eko dla pracowników i najemców, a także dająca wsparcie Skanska przy ubieganiu się o certyfikaty LEED i WELL dla wnętrz biurowych.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej