Śląsk: przedsiębiorcy utworzą Zakład Utylizacji Termicznej Osadów Ściekowych

2011-11-04 16:10
Zakład Utylizacji Termicznej Osadów Ściekowych
Autor: Tomasz Żak, Śląski Urząd Wojewódzki Podpisanie aktu założycielskiego

Przedsiębiorcy z województwa śląskiego wyszli z inicjatywą racjonalnego gospodarowania osadami ściekowymi. Pierwszym krokiem w realizacji przedsięwzięcia, jest stworzenie Zakładu Utylizacji Termicznej Odpadów Ściekowych. W Wojewódzkim Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach przedsiębiorcy podpisali akt założycielski.

Siedmiu przedsiębiorców z Katowic ma wspólny cel - racjonalna gospodarka osadami ściekowymi. Pierwszym krokiem w realizacji przedsięwzięcia jest wybudowanie Zakładu Utylizacji Termicznej Osadów Ściekowych.
W tym celu, przedsiębiorcy podpisali w katowickim Urzędzie Marszałkowskim akt założycielski spółki.

Przeczytaj również: Wykonawcy i deweloperzy za reaktywacją Ministerstwa Budownictwa

Wybudowanie Zakładu Utylizacji Osadów Ściekowych oprócz ułatwienia wykonywania obowiazków, wynuikających z przepisów prawa w zakresie gospodarownia odpadami przyczyni się do oszczędności finansowych. Ponadto, realizacja inwestycji będzie korzystna dla środowiska.

Gospodarowanie odpadami, a osady ściekowe

Obecnie najbardziej efektywną metodą gospodarowania osadami ściekowymi jest ich spalarnie.
Inne sposoby "rolniczego" wykorzystywania, rekultywacji gleb oraz rewitalizacji terenów zdegradowanych, są w dłuższej perspektywie bardziej kosztowne i niebezpieczne, nie tylko dla środowiska, ale również dla człowieka.
Opisane powyżej metody pozbywania się osadów ściekowych w efekcie prowadzą do zanieczyszczenia gleby substancjami trującymi, metalami ciężkimi i innymi chorobotwórczymi substancjami. Zakład Utylizacji Termicznej Odpadów zredukuje te zagrożenia i umożliwi zutylizowanie 130 ton osadów w ciągu roku.
Wśród udziałowców, którzy zdecydowali się zrealizować inicjatywę są: Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów, Centrum Projeków Regionalnych - Inwestor, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Rudzie Śląskiej, Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Zawierciu, Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Sosnowcu, PRB Holdimex z Katowic oraz Chorzowsko - Świętochłowickie Przedsiebiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej