Skarb Państwa zaprasza do aukcji...

2009-11-25 9:37
Publiczna aukcja w sprawie sprzedaży Przedsiębiorstwa Robót Drogowych i Mostowych w Bielsku Podlaskim Sp. z o.o. - już 21 grudnia 2009 r.
Autor: CEMEX Polska Sp. z o.o.

Publiczna aukcja sprzedaży Przedsiębiorstwa Robót Drogowych i Mostowych w Bielsku Podlaskim Sp. z o.o. - już 21 grudnia 2009 r. o godz. 15:30. Inwestorzy zainteresowani nabyciem udziałów spółki mają czas na złożenie zgłoszenia uczestnictwa do 15 grudnia.

Podczas aukcji inwestorzy będą mogli nabyć 25 500 udziałów stanowiących 85% kapitału zakładowego spółki. Cena wywoławcza licytowanego pakietu wynosi 2 991 150 zł, natomiast cena wywoławcza za jeden udział wynosi 117,3 zł.

Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych w Bielsku Podlaskim Sp. z o.o. świadczy również usługi sprzętowo-transportowe, wykonuje nawierzchnie asfaltowe oraz produkuje i sprzedaje mieszankę mineralno-asfaltowej z wytwórni Mas Bitumicznych w Lewkach. W okresie zimowym zajmuje się przystosowaniem do użytku nawierzchni drogowej. Głównymi klientami spółki są samorządy. Jej udział w rynku lokalnym ocenia się na około 10-12%.

Wykorzystanie mocy produkcyjnych spółki zależy od aktualnie panujących warunków na rynku robót drogowych - głównym segmentem usług, na którym obecnie koncentruje swoją działalność, są nawierzchnie bitumiczne. W przyszłości firma zamierza kontynuować i rozwijać tę dziedzinę usług. Plany inwestycyjne przewidują także sukcesywne unowocześnianie parku maszynowego, w tym specjalistycznego sprzętu drogowego. Mimo istniejącej na rynku robót drogowych konkurencji, spółka upatruje szansę dla swojego rozwoju we wzrastającym popycie na roboty drogowe.

Obecny stan infrastruktury drogowej w obszarze działania przedsiębiorstwa (duże potrzeby inwestycyjne i modernizacyjne) świadczy o istnieniu dość znaczącego, jak na warunki lokalne, potencjalnego rynku robót drogowych. Uruchomienie między innymi środków z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych oraz Regionalnego Programu Operacyjnego stymuluje wzrost realnego popytu na roboty drogowe i wpływa na sytuację Przedsiębiorstwa Robót Drogowych i Mostowych w Bielsku Podlaskim Sp. z o. o. Potwierdzeniem tej tendencji jest fakt, że sprzedaż robót drogowych przez spółkę w 2009 r. wzrośnie ponad dwukrotnie w stosunku do roku 2008.

Więcej na temat prywatyzacji spółki na stronie internetowej Ministerstwa Skarbu Państwa oraz w Centrum Relacji Inwestorskich MSP (inwestor@msp.gov.pl, tel.: 022 695 90 01, 695 90 02).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej