Skanska zbuduje Łącznik Żmigrodzki we Wrocławiu

2011-04-01 12:27
Północna Obwodnica Śródmiejska Wrocławia
Autor: Inwestycje Wrocław

Skanska wybuduje połączenie Obwodnicy Śródmiejskiej i Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Łącznik Żmigrodzki będzie miał prawie 0,6 km. Wartość prac to ponad 14,6 mln zł brutto.

- Nasz nowy projekt to kontynuacja, zakończonej przez nas w październiku ubiegłego roku, budowy Północnej Obwodnicy Śródmiejskiej Wrocławia – mówi Dariusz Kotarski, menedżer projektu. – Prace rozpoczynamy dokładnie w miejscu, gdzie zakończyliśmy przebudowę ul. Żmigrodzkiej. Łącznik Żmigrodzki powstanie w ciągu drogi krajowej nr 5, którą wyjeżdża się z Wrocławia w kierunku Leszna i Poznania, a jednocześnie w miejscu, gdzie odległość między Północną Obwodnicą Śródmiejską i Autostradową Obwodnicą Wrocławia jest najmniejsza.

Będzie to ważna trasa dla miasta, bo kierowcy będą mogli w krótkim czasie przejechać z Obwodnicy Śródmiejskiej na Autostradową. Usprawni to wyjazd z miasta w kierunku Warszawy przed EURO 2012.
W ramach projektu powstaną dwie dwukierunkowe jezdnie, chodniki i ścieżki rowerowe. Przedsięwzięcie obejmuje również budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu, przebudowę infrastruktury podziemnej - wodnej, kanalizacyjnej, elektrycznej i telekomunikacyjnej. Zbudujemy też stację redukcyjno-pomiarową gazu wysokiego ciśnienia i 2 km gazociągu średniego ciśnienia. Uporządkujemy również tereny zielone wzdłuż Łącznika.
Inwestorem projektu jest Gmina Wrocław, reprezentowana przez Wrocławskie Inwestycje.

- Umowny termin zakończenia prac to kwiecień 2012 roku, ale dołożymy wszelkich starań, żeby Łącznik Żmigrodzki był przejezdny na całej długości już do końca tego roku - mówi Dariusz Kotarski. - Realizacja kontraktu nie będzie się wiązać z większymi utrudnieniami w ruchu – zawsze utrzymany będzie ruch dwukierunkowy. Najpierw zbudujemy nową jezdnię, równoległą do obecnej, która przejmie cały ruch. Nasi pracownicy przeniosą się wtedy na starą ul. Żmigrodzką i rozpocznie się przebudowa tej nitki. Podobnie było na zrealizowanej przez nas ul. Lotniczej czy Strzegomskiej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej