Skanska zbuduje basen w Środzie Śląskiej

2010-10-25 13:07

Skanska podpisała kontrakt na budowę krytego basenu w Środzie Śląskiej. Projekt o wartości 18,3 mln zł brutto zostanie zrealizowany do końca listopada 2012 r.

Trzykondygnacyjny obiekt o powierzchni użytkowej 3,5 tys. m2 i kubaturze niemal 13 tys. m3 będzie wykonany w konstrukcji żelbetowej tradycyjnej. Znajdą się w nim basen pływacki, rekreacyjny i brodzik dla dzieci. Dodatkowymi atrakcjami będą: wewnętrzna zjeżdżalnia o długości 53 m i wanna z hydromasażem. W obiekcie zlokalizowana będzie także siłownia, 2 sauny suche i łaźnia parowa.

W hali basenowej wykonamy 3 niecki ze stali nierdzewnej. Sześciotorowy basen pływacki będzie miał wymiary 12,5 m x 25 m i głębokość od 1,4 m do 1,8 m. Jego skrajny tor zostanie zaadoptowany do celów szkoleniowych poprzez zamontowanie pomostów wypływających do nauki pływania. Pozwolą one na wielozadaniowe wykorzystanie basenu bez konieczności zastosowania ruchomego dna i zmiany właściwości pozostałych torów.

W piwnicach obiektu znajdą się pomieszczenia techniczne i socjalne dla pracowników, a na piętrze pomieszczenia administracji obiektu oraz wejście na widownię przeznaczoną dla 167 osób. Nad wejściem głównym umieszczona będzie przeszklona antresola, z której okien widoczna będzie panorama miasta i jezioro. Cały obiekt będzie w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej