Skanska sprzedaje zielony kompleks biurowy we Wrocławiu

2010-07-01 13:10
Grunwaldzki Center
Autor: Skanska Grunwaldzki Center

Skanska sprzedała inwestycję Grunwaldzki Center we Wrocławiu za kwotę 76,5 mln euro, czyli za około 317 mln zł (zysk netto firmy osiągnął wartość 12,5 mln euro, czyli ok. 52 mln zł). Biurowiec kupił niemiecki fundusz inwestycyjny RREEF. Przekazanie budynku inwestorowi nastąpiło z dniem podpisania umowy.

Oddany do użytku w 2009 r. kompleks Grunwaldzki Center składa się z 27 tys. m2 nowoczesnej, prawie w pełni wynajętej powierzchni biurowej. Wśród najemców znajdują się między innymi Credit Suisse, Santander Consumer Bank i Hewlett-Packard.

Biurowiec jako pierwszy we Wrocławiu spełnił warunki stawiane przez Komisję Europejską w zakresie certyfikacji nieruchomości w systemie GreenBuilding. Zaświadczenie to przyznawane jest obiektom zużywającym o jedną czwartą energii mniej niż określają to krajowe normy budowlane. Zapotrzebowanie na energię w Grunwaldzki Center jest o ponad 30 proc. mniejsze niż uregulowane polskie standardy.

- To dla nas wielki zaszczyt móc nawiązać współpracę z RREEF, zwłaszcza, że Wrocław jest pierwszym regionalnym ośrodkiem miejskim w Polsce wybranym przez fundusz – mówi Nicklas Lindberg, prezes zarządu Skanska Property Poland. - Jednocześnie jest to pierwsza transakcja sprzedaży nieruchomości biurowej poza Warszawą w tym roku. Świadczy to o chłonności Wrocławia oraz o potencjale inwestycyjnym regionu.

Green Towers, kolejna realizacja Skanska we Wrocławiu rozpoczęła się w II kwartale 2010 r. Zlokalizowany w centrum biznesowym miasta biurowiec składał się będzie z dwóch dziesięciopiętrowych budynków o łącznej powierzchni 25 tys. m2. Kompleks już na etapie wyboru lokalizacji projektowany był z uwzględnieniem warunków stawianych przed budynkami certyfikowanymi w systemie LEED.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej