Skanska: rozbudujemy Sąd w Olecku

2011-07-12 16:26
Rynek Miasta Olecko
Autor: UM Olecko Rynek Miasta Olecko

Firma Skanska podpisała umowę na rozbudowę i przebudowę siedziby Sądu w Olecku. Wartość kontraktu opiewa na ponad 11 mln złotych brutto. Inwestorem jest Sąd Okręgowy w Olsztynie.

W ramach umowy Skanska zreallizuje w technologii tradycyjnej, nowy dwukondygnacyjny budynek z podpiwniczeniem. Roboty budowlane obejmują przebudowę obecnej siedziby Sądu. Przebudowa istniejącej placówki ma rozpocząć się w sierpniu.

 - Obecna siedziba Sądu w Olecku to budynek zrealizowany w w technologii tradycyjnej, o dwóch kondygnacjach naziemnych i jednej podziemnej. Roboty budowlane obejmą przebudowę dachu na dwuspadowy z drewnianą więźbą dachową, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz posadzek. Skanska wykona także termoizoklację oraz wybudiuje odrębna klatkę schodową, którą doprowadzane będa osoby zatrzymane. - tłumaczy Grzegorz Pietrowski, kierownik budowy, Skanska.

Dane techniczne obiektu:

Budynki połaczone łącznikiem będa miały kształt litery "L", z głównym wejściem zlokalizowanym w częsci wybudowywanej. Obie części obiektu będą miały jednakową formę architektoniczną, z dwupasmowymi dachami oraz elewacją z okładzin ceramicznych imitujących marmur.

  • Łączna kubatura budynków: 15,4 tys. m3,
  • Powierzchnia całkowita: przekroczy 3 tys. m2.

Wykonawca zajmie się także zagospodarowaniem terenu: wykona dojazdy i miejsca postojowe dla samochodów osobowych, chodniki i plac rekreacyjny. Skanska przebuduje również zjazdy przy budynku Sądu i sieci zewnętrzne. Projekt ma zostać zrealizowany do końca czerwca 2014 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej