Skanska rozbuduje lotnisko w podrzeszowskiej Jasionce

2010-04-20 16:53
W 2008 roku Skanska wykonała nawierzchnię płyty postojowej na lotnisku Poznań—Ławica
Autor: Skanska S.A. W 2008 roku Skanska wykonała nawierzchnię płyty postojowej na lotnisku Poznań—Ławica (na zdjęciu). Obecnie firma buduje drogę kołowania samolotów wraz z przebudową sieci elektrycznej, teletechnicznej i deszczowej na lotnisku w Gdańsku.

Skanska podpisała umowę na rozbudowę płyty postojowej oraz budowę płaszczyzny do odladzania samolotów dla Portu Lotniczego w Jasionce. Wartość prac wyceniono na ponad 35 mln zł brutto. Na realizację inwestycji spółka ma 12 miesięcy.

- Prace budowlane rozpoczniemy w ciągu najbliższych 30 dni – mówi Kamil Simka, dyrektor Oddziału Budownictwa Drogowo-Mostowego Skanska w Rzeszowie. - Inwestycja obejmuje rozbudowę płyty postoju samolotów w kierunku zachodnim i południowym od istniejącej płyty. Po zakończeniu prac będzie ona mierzyła 113 x 227 m. Po wschodniej stronie drogi kołowania wykonamy płaszczyznę do odladzania samolotów, która będzie pełniła funkcję rezerwowej płyty postojowej. Jej przyszłe wymiary to 160 x 190 m – dodaje.

W ramach projektu Skanska wykona prace sanitarne i elektryczne, a także wybuduje drogi techniczne do zbiornika retencyjnego oraz trasę łączącą płytę do odladzania z zapleczem technicznym.
Dzięki inwestycji i rozbudowie infrastruktury Port Lotniczy w Jasionce będzie mógł przyjąć w tym samym czasie większą niż obecnie liczbę samolotów.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej