Skanska rozbuduje drogę nr 224

2010-07-24 8:00

Skanska podpisała kontrakt na rozbudowę 4,5-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 224 pomiędzy Węzłem Stanisławie i Tczewem. Projekt o wartości 35,2 mln zł brutto zrealizujemy na zlecenie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku.

Zakres prac przewiduje przebudowę drogi na odcinku 3,64 km (w tym: poszerzenie jezdni, budowę chodników i przebudowę skrzyżowań), budowę nowego odcinka drogi wojewódzkiej o długości niemal 1 km oraz przebudowę oświetlenia ulicznego, sieci teletechnicznej, gazowej i kanalizacji deszczowej.
W ramach kontraktu Skanska wzmocni także podłoże gruntowe palami, przebuduje przepusty, wykona sygnalizację świetlną i zbuduje 4 obiekty mostowe i skrzyżowanie drogi z linią kolejową. Łącznie wykona ok. 65 tys. m3 robót ziemnych i wbuduje prawie 16 800 tys. ton masy.

Droga nr 224, o długości 107 km, przebiega w całości przez teren województwa pomorskiego. Remontowany przez firmę Skanska odcinek pomiędzy Węzłem Stanisławie i Tczewem umożliwi połączenie drogi nr 224 z pomorskim odcinkiem autostrady A1. Prace remontowe potrwają najpóźniej do 14 sierpnia 2012 r.

Kontrakt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Pomorskiego Programu Operacyjnego.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej