Skanska remontuje drogę wojewódzką nr 296

2010-07-06 11:16

Skanska podpisała z Dolnośląską Dyrekcją Dróg i Kolei umowę na remont kolejnego odcinka drogi wojewódzkiej nr 296. Wartość kontraktu wynosi ponad 10,3 mln zł brutto.

W ramach inwestycji Skanska wyremontuje przeszło 12 km drogi wojewódzkiej nr 296 na czterech odcinkach: od Kościelnej Wsi do Ruszowa, od Starego Węglińca do Czerwonej Wody, od Czerwonej Wody do Specjalnej Strefy Ekonomicznej i od Specjalnej Strefy Ekonomicznej do drogi krajowej nr 94.

- Naszym zadaniem będzie sfrezowanie starej i położenie nowej nawierzchni na drodze wojewódzkiej nr 296 – mówi Bogdan Rytwiński, dyrektor Oddziału Budownictwa Drogowo-Mostowego Skanska we Wrocławiu. – Wykonamy podbudowy, naprawimy drogi gruntowe i pobocza, a także wyremontujemy przepusty. Zdajemy sobie sprawę z uciążliwości takiego remontu w okresie urlopowym. Z tego względu postaramy się wykonać wszystkie roboty w czasie krótszym niż zakładany w umowie.

- Droga wojewódzka nr 296 jest w złym stanie technicznym, a jest ważnym połączeniem komunikacyjnym między zachodnimi granicami Dolnego Śląska i centrum naszego regionu. Krzyżuje się z ważnymi szlakami o znaczeniu krajowym i międzynarodowym, dlatego też podjęliśmy decyzję o jej remoncie - wyjaśnia Roman Głowaczewski, dyrektor Dolnośląskiej Dyrekcji Dróg i Kolei.

Roboty drogowe prowadzone będą zgodnie z tymczasowym projektem organizacji ruchu. Przewiduje on ruch wahadłowy, sterowany za pomocą sygnalizacji świetlnej.

Umowny termin zakończenia prac to 15 października 2010 r.

Skanska zakończyła w ubiegłym roku remont 6,5–kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 296 od Lubania do Godzieszowa.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej