Skanska remontuje drogę wojewódzką nr 296

2010-07-06 11:16

Skanska podpisała z Dolnośląską Dyrekcją Dróg i Kolei umowę na remont kolejnego odcinka drogi wojewódzkiej nr 296. Wartość kontraktu wynosi ponad 10,3 mln zł brutto.

W ramach inwestycji Skanska wyremontuje przeszło 12 km drogi wojewódzkiej nr 296 na czterech odcinkach: od Kościelnej Wsi do Ruszowa, od Starego Węglińca do Czerwonej Wody, od Czerwonej Wody do Specjalnej Strefy Ekonomicznej i od Specjalnej Strefy Ekonomicznej do drogi krajowej nr 94.

- Naszym zadaniem będzie sfrezowanie starej i położenie nowej nawierzchni na drodze wojewódzkiej nr 296 – mówi Bogdan Rytwiński, dyrektor Oddziału Budownictwa Drogowo-Mostowego Skanska we Wrocławiu. – Wykonamy podbudowy, naprawimy drogi gruntowe i pobocza, a także wyremontujemy przepusty. Zdajemy sobie sprawę z uciążliwości takiego remontu w okresie urlopowym. Z tego względu postaramy się wykonać wszystkie roboty w czasie krótszym niż zakładany w umowie.

- Droga wojewódzka nr 296 jest w złym stanie technicznym, a jest ważnym połączeniem komunikacyjnym między zachodnimi granicami Dolnego Śląska i centrum naszego regionu. Krzyżuje się z ważnymi szlakami o znaczeniu krajowym i międzynarodowym, dlatego też podjęliśmy decyzję o jej remoncie - wyjaśnia Roman Głowaczewski, dyrektor Dolnośląskiej Dyrekcji Dróg i Kolei.

Roboty drogowe prowadzone będą zgodnie z tymczasowym projektem organizacji ruchu. Przewiduje on ruch wahadłowy, sterowany za pomocą sygnalizacji świetlnej.

Umowny termin zakończenia prac to 15 października 2010 r.

Skanska zakończyła w ubiegłym roku remont 6,5–kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 296 od Lubania do Godzieszowa.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej