Skanska przebuduje wiadukt w Jastrzębiu Zdroju

2011-05-04 11:09

Skanska podpisała umowę na modernizację wiaduktu w Jastrzębiu Zdroju, wraz z drogami dojazdowymi. Inwestycja będzie kosztowała prawie 21 mln złotych. Budowa ma się zakończyć w maju 2013 roku.

Budowa wiaduktu uwzględni wpływ eksploatacji górniczej. Inwestor będzie monitorował odkształcenia w trakcie realizacji projektu. W ramach przedsięwzięcia wykonawca dokona także rozbiórki starego wiaduktu i części drogowej. Nowy obiekt będzie miał 55 m długości i będzie wyposażony w ustrój nośny jednoprzęsłowy o konstrukcji płytowo-belkowej i zostanie podniesiony w stosunku do starego o 5,5 m.

Przeczytaj również: Warszawa: Skanska na budowie Trasy Mostu Północnego

- Przebudowa wiaduktu związana jest z osiadaniami terenu na skutek prowadzonej eksploatacji górniczej – mówi Marcin Bartosiewicz, Menedżer Projektu, Skanska. - Obiekt, który wykonamy został zaprojektowany z myślą o realizowanych w tym rejonie pracach wydobywczych. W związku z jego podniesieniem w stosunku do starego obiektu, wykonamy dużą ilość nasypów. Ruch w rejonie wiaduktu zostanie przełożony na sąsiednią nitkę drogi wojewódzkiej nr 933 i będzie się odbywał dwukierunkowo- dodaje Bartosiewicz.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej