Skanska na trasie Mostu Północnego

2010-06-07 17:49
Most Północny - mapa
Autor: ZMID

Po przeanalizowaniu dziesięciu ofert firm i konsorcjów, które ubiegały się o możliwość budowy drugiego odcinka Trasy Mostu Północnego, Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych wybrał ofertę firmy Skanska. Koszt budowy zgodnie z ofertą wyniesie 51 451 637 złotych. Odcinek Trasy Mostu Północnego od węzła z ulicą Pułkową do węzła przesiadkowego Młociny ma być gotowy do końca grudnia 2011 r., czyli jednocześnie z obecnie budowaną przeprawą mostową.

Pozostali oferenci mają 10 dni na złożenie odwołania od decyzji zamawiającego. W przypadku braku odwołań i pomyślnych wyników obligatoryjnej kontroli Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych, umowa z wykonawcą będzie podpisana w pierwszej połowie czerwca.

Drugi odcinek Trasy Mostu Północnego to dwie jezdnie o czterech pasach ruchu każda, tory tramwajowe, chodniki oraz ścieżki rowerowe. Nad ulicą Encyklopedyczną powstanie wiadukt wraz z dojazdami. Wybudowana zostanie także ulica. Encyklopedyczna na odcinku 380 metrów z przejściem pod wiaduktem trasy głównej, 170 metrów ulicy Nocznickiego i 110 metrów ulicy Zgrupowania AK Kampinos. Wzdłuż trasy staną ekrany akustyczne.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej