Skanska na trasie Mostu Północnego

2010-06-07 17:49
Most Północny - mapa
Autor: ZMID

Po przeanalizowaniu dziesięciu ofert firm i konsorcjów, które ubiegały się o możliwość budowy drugiego odcinka Trasy Mostu Północnego, Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych wybrał ofertę firmy Skanska. Koszt budowy zgodnie z ofertą wyniesie 51 451 637 złotych. Odcinek Trasy Mostu Północnego od węzła z ulicą Pułkową do węzła przesiadkowego Młociny ma być gotowy do końca grudnia 2011 r., czyli jednocześnie z obecnie budowaną przeprawą mostową.

Pozostali oferenci mają 10 dni na złożenie odwołania od decyzji zamawiającego. W przypadku braku odwołań i pomyślnych wyników obligatoryjnej kontroli Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych, umowa z wykonawcą będzie podpisana w pierwszej połowie czerwca.

Drugi odcinek Trasy Mostu Północnego to dwie jezdnie o czterech pasach ruchu każda, tory tramwajowe, chodniki oraz ścieżki rowerowe. Nad ulicą Encyklopedyczną powstanie wiadukt wraz z dojazdami. Wybudowana zostanie także ulica. Encyklopedyczna na odcinku 380 metrów z przejściem pod wiaduktem trasy głównej, 170 metrów ulicy Nocznickiego i 110 metrów ulicy Zgrupowania AK Kampinos. Wzdłuż trasy staną ekrany akustyczne.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej