Skanska likwiduje skutki powodzi w Tarnobrzegu

2011-01-27 17:01

W ramach umowy Skanska odbuduje oczyszczalnię ścieków i przeprowadzi jej rozruch oraz przywróci sprawność grawitacyjno-ciśnieniową sieci kanalizacyjnej w osiedlach Wielowieś, Sielec, Sobów, Zakrzów i Dzików. Wartość kontraktu wynosi ponad 10,2 mln zł netto.

Zakres robót związanych z odbudową oczyszczalni obejmuje prace remontowo-budowlane, wymianę i remont urządzeń technologicznych, energetycznych, aparatury kontrolno-pomiarowej oraz czyszczenie rurociągów technologicznych i kanalizacji wewnętrznej na terenie oczyszczalni.

Ponadto, Skanska przywróci sprawność instalacji gospodarki osadowej i biogazu oraz zapewni rozruch techniczny i technologiczny oczyszczalni. W zakres prac odtworzeniowych wejdzie również rekultywacja terenów zielonych na całym terenie oczyszczalni oraz remont dróg i chodników.

Prace zostaną zakończone w październiku 2011 r. Inwestorem są Tarnobrzeskie Wodociągi.

Prace finansowane są ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej