Skanska buduje dla gminy Prusice

2011-01-17 14:07
Pietrowice Małe
Autor: Skanska S.A. Pietrowice Małe - tu powstanie 5 z 27 km kanalizacji, którą Skanska wybuduje w gminie Prusice.

Władze gminy Prusice (woj. dolnośląskie) podpisały 14 stycznia 2011 r. wartą ponad 17 mln zł brutto umowę na budowę kanalizacji. Generalnym wykonawcą jest Skanska. Kanalizacja powstanie w Prusicach i czterech sąsiednich miejscowościach – Pietrowicach Małych, Ligotce, Krościnie Małej i Dębnicy. Jeszcze w tym roku w całej gminie zostanie oddanych do użytku ponad 27 km sieci kanalizacyjnej.

Wraz z kanalizacją gmina zyska 13 przepompowni, ponad 3 km przyłączy do budynków oraz wyposażenie eksploatacyjne sieci.

Zakres robót

- Przed nami duże wyzwanie. Do końca października tego roku mamy wybudować ponad 27 km sieci kanalizacyjnej, z czego najwięcej w Prusicach - 10,5 km oraz w Pietrowicach Małych – 5 km – mówi Andrzej Cibor, kierownik budowy, Skanska. - Ze względu na tak krótki czas realizacji, znaczną część prac będziemy prowadzić równolegle.

Czekali od lat...

Budowa kanalizacji w gminie Prusice odbywa się w ramach programu ochrony wód zlewni rzeki Sąsiecznicy, położonej w dorzeczu Baryczy. Oprócz aspektu prośrodowiskowego, realizacja inwestycji ma duże znaczenie dla okolicznych mieszkańców, którzy czekali na nią od lat oraz dla obecnych oraz przyszłych inwestorów Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości.
Ponadto, kanalizacja będzie odprowadzać ścieki z osiedla mieszkaniowego, które powstanie wkrótce w Prusicach.

Skanska: doświadczenie w zakresie budownictwa hydroinżynieryjnego

Spółka obecnie wykonuje kanalizację sanitarną w Nowej Soli, Jeleniej Górze, Skarżysku-Kamiennej i Rzeszowie. Kanalizacja w gminie Prusice jest jednym z kilku projektów hydroinżynieryjnych realizowanych obecnie przez Skanska w województwie dolnośląskim: firma odbudowuje koryta rzek w Gryfowie Śląskim i Oławie, remontuje zabudowę regulacyjną i modernizuje stopnie na potoku Włodzica w Nowej Rudzie, a także modernizuje Stary Port we Wrocławiu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej