Simon Ivanhoe sprzedał 5 centrów handlowych

2007-05-21 13:11
Arena
Autor: brak danych

Nowym właścicielem obiektów została firma Macquarie CountryWide Trust. Galerią handlową zarządzać będzie CEFIC, który funkcje te pełni od początku funkcjonowania obiektów.

Przedmiotem transakcji były CH Zakopianka w Krakowie, CH Turzyn w Szczecinie, CH Borek we Wrocławiu, CH Dąbrówka w Katowicach oraz Arena Galeria Handlowa w Gliwicach.

Simon Property Group, Inc., z siedzibą w Indianapolis, jest funduszem inwestycyjnym działającym na rynku nieruchomości. Zajmuje się budową, rozwojem i zarządzaniem centrami handlowymi, przede wszystkim obiektami regionalnymi i ponadregionalnymi, centrami rozrywki oraz Premium Outlet. Aktualna wartość giełdowa firmy wynosi około 40 miliardów dolarów. Poprzez podległe mu spółki jest właścicielem lub udziałowcem 343 nieruchomości na całym świecie.

Z kolei Ivanhoe Cambridge jest właścicielem nieruchomości, zarządcą, deweloperem i inwestorem na kanadyjskim rynku. Główną siedzibę ma w Montrealu, ale działa także w Stanach Zjednoczonych i w Europie, gdzie w ostatnim czasie dokonał wielu transakcji. W Niemczech jest głównym udziałowcem w Centrum Leipzig Pausndorf oraz Zwickau Arcaden, dwóch istniejących centrach handlowych. Ma również udziały w berlińskim Wilmersdorfer Arcaden. W Szkocji Ivanhoe Camridge jest współwłaścicielem Centrum St. Enoch w Glasgow. W Polsce za pośrednictwem Central European Retail Property found,  gdzie ma pakiet kontrolny, Ivanhoe Cambridge jest właścicielem centrum handlowego Wola Park. W Hiszpanii firma przy współpracy z partnerem lokalnym, buduje na przedmieściach Madrytu centrum handlowe Islazul Centro Comercial o powierzchni 90.000 m2.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej