Simon Ivanhoe sprzedał 5 centrów handlowych

2007-05-21 13:11
Arena
Autor: brak danych

Nowym właścicielem obiektów została firma Macquarie CountryWide Trust. Galerią handlową zarządzać będzie CEFIC, który funkcje te pełni od początku funkcjonowania obiektów.

Przedmiotem transakcji były CH Zakopianka w Krakowie, CH Turzyn w Szczecinie, CH Borek we Wrocławiu, CH Dąbrówka w Katowicach oraz Arena Galeria Handlowa w Gliwicach.

Simon Property Group, Inc., z siedzibą w Indianapolis, jest funduszem inwestycyjnym działającym na rynku nieruchomości. Zajmuje się budową, rozwojem i zarządzaniem centrami handlowymi, przede wszystkim obiektami regionalnymi i ponadregionalnymi, centrami rozrywki oraz Premium Outlet. Aktualna wartość giełdowa firmy wynosi około 40 miliardów dolarów. Poprzez podległe mu spółki jest właścicielem lub udziałowcem 343 nieruchomości na całym świecie.

Z kolei Ivanhoe Cambridge jest właścicielem nieruchomości, zarządcą, deweloperem i inwestorem na kanadyjskim rynku. Główną siedzibę ma w Montrealu, ale działa także w Stanach Zjednoczonych i w Europie, gdzie w ostatnim czasie dokonał wielu transakcji. W Niemczech jest głównym udziałowcem w Centrum Leipzig Pausndorf oraz Zwickau Arcaden, dwóch istniejących centrach handlowych. Ma również udziały w berlińskim Wilmersdorfer Arcaden. W Szkocji Ivanhoe Camridge jest współwłaścicielem Centrum St. Enoch w Glasgow. W Polsce za pośrednictwem Central European Retail Property found,  gdzie ma pakiet kontrolny, Ivanhoe Cambridge jest właścicielem centrum handlowego Wola Park. W Hiszpanii firma przy współpracy z partnerem lokalnym, buduje na przedmieściach Madrytu centrum handlowe Islazul Centro Comercial o powierzchni 90.000 m2.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej