Sierpc: skansen czeka kolejna rozbudowa. Umowa o dofinansowanie podpisana

2011-07-07 11:19
Skansen - podpisanie umowy
Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego Podpisanie umowy o dofinansowanie inwestycji

Skansen w Sierpcu czeka kolejna rozbudowa. 2 lipca została podpisana umowa o unijne dofinansowanie rozbudowy Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Do roku 2014 skansen ma zostać wyposażony w nowoczesne centrum kulturalno - rekreacyjne.

Dotacje unijne przeznaczone na rozbudowę Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu zostaną przeznaczone na budowę kompleksu rekreacyjno - rozrywkowego. Umowę o dofinansowanie podpisali: marszałek Adam Struzik, Janina Ewa Orzełowska - członek Zarządu Województwa Mazowieckiego oraz Jan Rzeszotarski - dyrektor Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.

Obiekt będzie wyposażony w basen, hotel, resaturację oraz salę koncertowo - konferencyjną. Ponadto, w ramach inwestycji na terenie skansenu powstanie szereg obiektów sportowych i usługowych, m.in. fitness club, siłownia, jacuzzi, solarium, kręgielnia, bilard oraz sala internetowa. Skansen będzie składał się z pięciu części. Trzy z nich to elementy dominujące, które będą nawiązywały do klimatu wiejskiego. Kolejne dwa elementy zostaną ukryte pod zielonymi tarasami pokrytymi trawą. Dzięki takiemu rozwiązaniu obiekty nie będą wyrózniały się z otoczenia lasu i istniejących zabudowań skansenu.

W maju 2008 roku w Muzeum Wsi Mazowieckiej został otwarty nowowczesny kompleks muzealno - wystawienniczy, w skład którego wchodzą m.in. amfiteatr, budynek wystawienniczy, magazyn zbiorów oraz stajnia. W czerwcu br., udostępniona została dla zwiedzających znajdującą się w parku dworskim ścieżka edukacyjno - przyrodnicza.

  • Całkowita wartość projektu: 61 867 369, 00 złotych
  • Kwota ddofinansowania: 14 783 267, 00 złotych

Projekt będzie realizowany w partnerstwie z Gminą i Miastem Sierpc, Państwową Szkołą Muzyczną I Stopnia w Sierpcu oraz Teatrem Dramatycznym w Płocku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej