Seminarium Prospects in Poland (19 maja, Białystok)

2011-05-12 17:02
Rynek Kościuszki
Autor: Urząd Miejski w Białymstoku

"Kierunek: przyszłość. Białystok centralnym ośrodkiem innowacji i biznesu północno-wschodniej Polski" - to temat kolejnego spotkania w ramach cyklu Prospects in Poland, które odbędzie się 19 maja 2011 roku w Białymstoku. Do grona mówców zaproszono przedstawicieli władz Białegostoku. W seminarium wezmą również udział doradcy z najlepszych światowych firm konsultingowych, prawnicy, finansiści i eksperci organizacji biznesowych a także przedstawiciele firm, które zainwestowały w Białymstoku.

Białystok, stolica Podlaskiego, centralna lokalizacja we wschodniej części Polski. Miasto i okolice kojarzone do niedawna przede wszystkim z pięknem przyrody, żubrami i śpiewnym akcentem, przystąpiło do inwestycyjnej ofensywy. Jest przekonane o swoim potencjale, indywidualnych cechach i chce o tym głośno mówić.

“Wschodzący Białystok”, czyli hasło promocyjne miasta, dobrze odzwierciedla drogę, po której kroczy stolica Podlaskiego. Według raportu na temat wielkich miast Polski przygotowanego przez PricewaterhouseCoopers, Białystok - dzięki dynamicznemu rozwojowi - ma szansę stać się centrum rozwoju Polski północno-wschodniej. Specjaliści wysoko oceniają wykorzystanie licznych funduszy unijnych, stan finansów miasta, jak również poczucie bezpieczeństwa mieszkańców. Ci sami specjaliści zwracają uwagę na potrzebę poprawy infrastruktury, klimatu inwestycyjnego i wizerunku miasta.

Rozwój, szczególnie ambitny, wymaga konfrontacji z wieloma problemami różnorakiej natury, w tym: prawnej, społecznej, demograficznej, technologicznej, finansowej. Jak je trafnie zdefiniować? Gdzie szukać wsparcia w ich rozwiązaniu? Z czyich doświadczeń skorzystać? Odpowiedzi na powyższe pytania udzielą paneliści i prelegenci seminarium "Kierunek: przyszłość. Białystok centralnym ośrodkiem innowacji i biznesu północno-wschodniej Polski", które odbędzie się 19 maja 2011 w Białymstoku, w Hotelu Branicki.

Seminarium jest kolejnym spotkaniem w ramach cyklu "Prospects in Poland" promującym polskie miasta i ich możliwości inwestycyjne.

Celem konferencji w Białymstoku jest:

  •  omówienie polityki inwestycyjnej Białegostoku ze szczególnym uwzględnieniem współpracy z biznesem
  •  analiza potencjału inwestycyjnego Białegostoku
  •  przedstawienie firm, które są obecne w Białymstoku i pewnie kroczą na drodze sukcesu 
  •  prezentacja potrzeb i oczekiwań przedstawicieli sektora prywatnego wobec samorządu 
  •  prezentacja idei Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego 
  •  finansowanie projektów inwestycyjnych, innowacyjnych, badawczych.

 
PROGRAM SPOTKANIA

Szczegółowych informacji udziela organizator Bluevine Consulting office@bluevine.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej