Seminarium Prospects in Poland (14 kwietnia, Poznań)

2011-04-04 12:06
Stary Browar w Poznaniu
Autor: STUDIO ADS sp. z o.o.

Inno-Poznań Stolica Wielkopolski Centrum Nowoczesnego i Innowacyjnego Biznesu – seminarium jest kolejnym spotkaniem z cyklu Prospects in Poland promującym polskie miasta i ich środowisko biznesowe. Poznań, na tle średniej polskiej "umiarkowanej" innowacyjności, może pochwalić się osiągnięciami. Miasto zajmuje wysokie pozycje w rankingach innowacyjności, panuje tu przyjazny klimat inwestycyjny, co ostatnio potwierdził raport przygotowany przez PwC.

Dodatkowo działa tu sieć instytucji otoczenia i wsparcia innowacyjnego biznesu stworzona zarówno przez miasto, jak i sektor prywatny. Poznań to także liczący się ośrodek naukowo-badawczy i duży ośrodek akademicki, co pozwala przewidywać, że lokalna gospodarka w coraz większym stopniu będzie oparta na wiedzy.

Jednym z przykładów wsparcia lokalnych nowoczesnych i innowacyjnych przedsięwzięć jest projekt Poznańskiego Parku Technologiczno-Przemysłowego. Realizuje go Wielkopolskie Centrum Wspierania Inwestycji, którego zarząd ma ambitne plany stworzenia ośrodka tętniącego wiedzą i przedsiębiorczością.

W jaki sposób? Kto będzie zaangażowany w ten projekt? Jakie najnowocześniejsze rozwiązania i analizy mają dla innowatorów i ambitnych młodych firm analitycy i doradcy tej branży? Jaka jest oferta finansowania przedsięwzięć opartych na nowatorskich pomysłach i nauce? Kto czerpie korzyści z innowacji? Jak je zmaksymalizować?

Odpowiedzi na te pytania będzie można uzyskać podczas seminarium Inno-Poznań, które odbędzie się 14 kwietnia w hotelu Andersia w Poznaniu.

POBIERZ ZAPROSZENIE I PROGRAM SPOTKANIA

Celem półdniowej konferencji w Poznaniu jest m.in.:

  • omówienie polityki miasta wspierania innowacyjnych rozwiązań, innowatorów i innowacyjnych firm
  • przedstawienie działalności Wielkopolskiego Centrum Wspierania Inwestycji i realizowanego przez nie Poznańskiego Parku Technologiczno-Przemysłowego
  • omówienie ciekawych rozwiązań zarządzania innowacyjnym, ambitnym biznesem
  • zaprezentowanie możliwości finansowania projektów innowacyjnych
  • zanalizowanie potencjału ludzkiego atrakcyjnego dla innowacyjnych pracodawców
  • przedyskutowanie obecnej sytuacji i przyszłego potencjału działalności innowacyjnych w Poznaniu

Do grona mówców zostali zaproszeni przedstawiciele władz Poznania i Poznańskiego Parku Technologiczno-Przemysłowego, eksperci z firm doradczych, przedstawiciele instytucji finansujących i biznesu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej