Schöck Bau - Innovationspreis 2008

2007-10-15 12:25

Ruszyła VIII edycja konkursu organizowanego przez Fundację im. Eberharda Schöcka na postępową pracę dyplomową z zakresu budownictwa. Po raz pierwszy o przyznanie jednej z trzech nagród w wysokości 2,5 tys. euro rywalizować mogą prace dyplomowe z polskich politechnik.

Konkurs powstał z myślą o studentach, którzy mają nowatorskie pomysły w zakresie budownictwa, a ich praca dyplomowa wniesie wkład w rozwój sektora budowlanego. Mile widziane są opracowania tematyki związanej z innowacyjnymi materiałami, rozwiązaniami konstrukcyjnymi, metodami obliczeniowymi oraz nowymi rozwiązaniami dla problemów technicznych np. w budownictwie żelbetowym, stalowym, drewnianym i murowanym. Docenione będą także te prace, które pokażą uproszczenia, zwiększenie trwałości lub opłacalności budowli.

Konkursem objęte są wszystkie niemieckie uczelnie i niektóre z krajów Europy Środkowo-Wschodniej. W tym roku do grupy tej dołączy Polska. O przyznanie nagrody mogą starać się studenci następujących politechnik: białostockiej, częstochowskiej, gdańskiej, śląskiej (w Gliwicach), świętokrzyskiej (w Kielcach), krakowskiej, lubelskiej, łódzkiej, opolskiej, poznańskiej, rzeszowskiej, szczecińskiej, warszawskiej i wrocławskiej.

Prace - napisane w języku niemieckim lub angielskim - należy przesyłać do Fundacji Eberharda Schöcka w formie papierowej (w 2 egzemplarzach) i elektronicznej (na 5 płytach CD). Termin ich nadsyłania mija 31 października 2007 r.

Zgłoszenia prac przyjmuje Kristin Bischoff z Fundacji im. Eberharda Schöcka (adres: Eberhard- Schöck-Stiftung, Vimbucher Str. 2, D-76534 Baden-Baden Steinbach).

Pytania i wnioski odnośnie konkursu można także kierować do Biura Prasowego Schöck Bauteile GmbH w Polsce, na adres: Monika Pojawa, Partner of Promotion, tel. 022 858 74 58 w. 28, e-mail: m.pojawa@partnersi.com.pl.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w styczniu 2008 r., a wręczenie nagród - 11 lutego 2008 r. na targach budowlanych w Ulm w Niemczech.

Fundacja im. Eberharda Schöcka, wspierana przez firmę Schöck Bauteile GmbH, istnieje od 1992 roku. Aktywnie realizuje projekty edukacyjne i badawcze służące rozwojowi branży budowlanej, wspiera młodych przedsiębiorców oraz tworzy laboratoria i dostarcza pomoce naukowe dla studentów. Współpracuje z organizacjami i uczelniami z 10 krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

Schöck Bauteile GmbH rozwija, produkuje i dystrybuuje komponenty oraz systemy budowlane. Główną specjalnością firmy są rozwiązania termoizolacyjne służące do izolacji akustycznej dla budownictwa wielorodzinnego. Schöck Bauteile GmbH jest firmą należącą do Schöck-Gruppe, która łącznie zatrudnia 350 pracowników.

Więcej informacji nat. Fundacji oraz relacji z wręczenia nagród studentom z ubiegłych lat można znaleźć na stronie http://www.eberhard-schoeck-stiftung.de/.

Schöck Bau - Innovationspreis 2008
Autor: Schöck Bauteile GmbH
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej