Sandomierz: rusza remont dk 77

2011-08-11 17:12
Można kupić 36,30% kapitału zakładowego Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Mostowych w Lesznie
Autor: www.gddkia.pl

Rusza remont drogi krajowej (dk 77) w Sandomierzu. Roboty drogowe obejmą 2,5 km odcinek drogi i będa realizowane na prawym brzegu Wisły. Prace remontowe polegają na wymienie starej nawierzchni, która została zniszczona na skutek powodzi. Koszt przedsięwzięcia to prawie milion złotych.

Roboty drogowe

Remont 2,5 km odcinka drogi krajowej nr 77 jest realizowany za pieniądze przeznaczone na usuwanie skutków powodzi.
Prace remontowe będą prowadzone przy ulicy Lwowskiej, Trześniowskiej i Wielowiejskiej na prawym brzegu Wisły. W trosce o kierowców, roboty drogowe będą realizowane w godzinach nocnych (od 22.00 do 6.00).
Remot obejmuje ułożenie nowej warstwy ścieralnej nawierzchni na całej szerokości dk 77. Ponadto, zostaną naprawione ubytki i wyregulowane studzienki. Odcinek dk nr 77 jest kolejnym remontowany w tym roku w regionie świętokrzystkim, w ramach usuwania szkód powodziowych.

Remont dróg w Sandomierzu

Obecnie trwają remonty dwóch fragmentów drogi krajowej nr 79. W ramach likwidacji szkód powodziowych wymieniona została nawierzchnia na na odcinku Sandomierz - Złota o długości 4 km. Trwają także prace remonotwe na odcinku Szewce - Łoniów (o długości 10 km). W obu przypadkach roboty drogowe obejmują wymianę chodników i odwodnienia. Odnowione zostanie oznakowanie oraz inne elementy w pasie drogowym. Prace tylko na tych dwóch odcinkach drogi krajowej nr 79 pochłoną blisko 23 mln złotych. Prace remontowe mają zakończyć się jesienią.
Warto wspomnieć, że rozstrzygnięty został także przetarg na remont blisko 3-kilometrowego odcinka drogi 77 w Sandomierzu w lewobrzeżnej części miasta (ulica Kwiatkowskiego).
Remont jest finansowany ze środków na poprawę szorstkości i równości nawierzchni w ramach poprawy bezpieczeństwa ruchu kosztuje 2,8 mln złotych i polegać będzie na wymianie dwóch warstw nawierzchni. Prace rozpoczną się po podpisaniu umowy z wykonawcą i potrwają półtora miesiąca.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej