Ruszyły zawody w układaniu glazury

2011-07-06 10:51
Glazurnik
Autor: Benmar

Ruszyła V edycja Glazurniczych Mistrzostw Polski. W Białymstoku odbyły się pierwsze eliminacje. Zawody organizowane są przez Polskie Zrzeszenie Płytkarzy oraz białostocką firmę Benmar.

25 doświadczonych glazurników z województwa podlaskiego rywalizowało w ramach regionalnych eliminacji do V edycji Glazurniczych Mistrzostw Polski.

Glazurnicze Mistrzostwa Polski to prestiżowe wydarzenie w branży, które skupia 32 tys. glazurników z całego kraju, w tym ponad tysiąc z województwa podlaskiego. Trzech najlepszych fachowców będzie reprezentować województwo podlaskie w ogólnopolskim finale, podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich Budma. Układanie glazury u ramach eliminacji polegało na ułożeniu płytek na skomplikowanej płaszczyźnie, pełnej kątów i załamań. Glazura była układana na bryle z gazobetonu, którą wcześniej zawodnicy musieli sami umiejętnie wyciąć, zgodnie z wytycznymi podanymi przez komisję. Na wykonanie uczestnicy eliminacji w Białymstoku mieli 7 godzin. Komisja oceniła przede wszystkim precyzję z jaką ułożona jest glazura oraz jakość wycięcią płytek.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej