Rusza komercjalizacja Quattro Business Park

2008-10-10 13:49

Rozpoczęła się komercjalizacja powstającego w Krakowie Quattro Business Park (QBP) - jednego z największych kompleksów biurowych realizowanych obecnie w Polsce. QBP dysponuje powierzchnią 48 000 m2 przeznaczoną pod wynajem. Komercjalizację obiektu prowadzi dział wynajmu Grupy BUMA, odpowiedzialnej za realizację inwestycji. Otwarcie pierwszego z czterech budynków wchodzących w skład kompleksu zaplanowano na koniec 2009 roku.

Quattro Business Park (na zdjęciach poniżej) to największa spośród realizowanych dotychczas przez Grupę BUMA inwestycji. Budowa kompleksu składającego się z czterech czternastokondygnacyjnych budynków biurowych ruszyła latem 2008 roku. Na terenie QBP znajdą się m.in.: siedziby firm, restauracje, kliniki medyczne i centrum konferencyjne na 200 osób. Kompleks obejmuje także dziedziniec pomiędzy budynkami z małą architekturą oraz parking na 1100 samochodów. Każdy z biurowców wchodzących w skład Quattro Business Park dysponuje 12 000 m2 powierzchni przeznaczonej pod wynajem.

"W Quattro Business Park znajdą się przede wszystkim biura o powierzchni ponad 200 m2 oraz specjalnie wydzielane piętra o powierzchniach 900, 1100 i 1900 m2" - mówi Monika Franaszek z działu wynajmu Grupy BUMA, odpowiedzialna za komercjalizację powierzchni. - "Już teraz obserwujemy zainteresowanie ze strony najemców z uwagi na atrakcyjną lokalizację, nowoczesną architekturę i ekonomiczną eksploatację".

Budowa Quattro Business Park - kompleksu biurowego klasy A - została podzielona na 4 etapy. W grudniu 2009 roku zostanie oddany pierwszy budynek wraz z przyporządkowaną do niego infrastrukturą techniczną. W październiku 2010 roku zostanie oddany drugi biurowiec wraz z parkingiem wielopoziomowym. W IV kwartale 2011 i 2012 roku zaplanowano oddanie do użytku dwóch pozostałych biurowców.

Quattro Business Park to jeden z największych nowo powstających kompleksów biurowych w południowej Polsce. Inwestycja zlokalizowana w północnej części Krakowa będzie się składała z czterech czternastokondygnacyjnych biurowców, wewnętrznego dziedzińca z kawiarnią i małą architekturą oraz parkingu (w tym wielopoziomowego) na 1100 samochodów. Quattro Business Park realizuje Grupa BUMA z Krakowa. Zakończenie podzielonej na 4 etapy inwestycji zaplanowano na rok 2012.

Grupa Buma to zespół współpracujących ze sobą firm, realizujących inwestycje deweloperskie w zakresie nieruchomości biurowych i mieszkaniowych, produkcję i montaż obiektów Bumati, projektowanie i wdrażanie systemów budowlanych oraz zarządzanie nieruchomościami. Grupa Buma prowadzi działalność od 1991 roku i dotychczas wybudowała ponad 1700 mieszkań, 270 domów jednorodzinnych oraz obiekty biurowe o powierzchni wynajmowalnej ponad 55 000 m2.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej