Rusza komercjalizacja Quattro Business Park

2008-10-10 13:49

Rozpoczęła się komercjalizacja powstającego w Krakowie Quattro Business Park (QBP) - jednego z największych kompleksów biurowych realizowanych obecnie w Polsce. QBP dysponuje powierzchnią 48 000 m2 przeznaczoną pod wynajem. Komercjalizację obiektu prowadzi dział wynajmu Grupy BUMA, odpowiedzialnej za realizację inwestycji. Otwarcie pierwszego z czterech budynków wchodzących w skład kompleksu zaplanowano na koniec 2009 roku.

Quattro Business Park (na zdjęciach poniżej) to największa spośród realizowanych dotychczas przez Grupę BUMA inwestycji. Budowa kompleksu składającego się z czterech czternastokondygnacyjnych budynków biurowych ruszyła latem 2008 roku. Na terenie QBP znajdą się m.in.: siedziby firm, restauracje, kliniki medyczne i centrum konferencyjne na 200 osób. Kompleks obejmuje także dziedziniec pomiędzy budynkami z małą architekturą oraz parking na 1100 samochodów. Każdy z biurowców wchodzących w skład Quattro Business Park dysponuje 12 000 m2 powierzchni przeznaczonej pod wynajem.

"W Quattro Business Park znajdą się przede wszystkim biura o powierzchni ponad 200 m2 oraz specjalnie wydzielane piętra o powierzchniach 900, 1100 i 1900 m2" - mówi Monika Franaszek z działu wynajmu Grupy BUMA, odpowiedzialna za komercjalizację powierzchni. - "Już teraz obserwujemy zainteresowanie ze strony najemców z uwagi na atrakcyjną lokalizację, nowoczesną architekturę i ekonomiczną eksploatację".

Budowa Quattro Business Park - kompleksu biurowego klasy A - została podzielona na 4 etapy. W grudniu 2009 roku zostanie oddany pierwszy budynek wraz z przyporządkowaną do niego infrastrukturą techniczną. W październiku 2010 roku zostanie oddany drugi biurowiec wraz z parkingiem wielopoziomowym. W IV kwartale 2011 i 2012 roku zaplanowano oddanie do użytku dwóch pozostałych biurowców.

Quattro Business Park to jeden z największych nowo powstających kompleksów biurowych w południowej Polsce. Inwestycja zlokalizowana w północnej części Krakowa będzie się składała z czterech czternastokondygnacyjnych biurowców, wewnętrznego dziedzińca z kawiarnią i małą architekturą oraz parkingu (w tym wielopoziomowego) na 1100 samochodów. Quattro Business Park realizuje Grupa BUMA z Krakowa. Zakończenie podzielonej na 4 etapy inwestycji zaplanowano na rok 2012.

Grupa Buma to zespół współpracujących ze sobą firm, realizujących inwestycje deweloperskie w zakresie nieruchomości biurowych i mieszkaniowych, produkcję i montaż obiektów Bumati, projektowanie i wdrażanie systemów budowlanych oraz zarządzanie nieruchomościami. Grupa Buma prowadzi działalność od 1991 roku i dotychczas wybudowała ponad 1700 mieszkań, 270 domów jednorodzinnych oraz obiekty biurowe o powierzchni wynajmowalnej ponad 55 000 m2.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej