Ruszyła "Akademia Orlika"

2009-06-30 13:41
Rusza Akademia Orlika
Autor: CIR

Ruszył - 4 lipca - pilotażowy program "Akademia Orlika". Projekt skierowany jest do dzieci w wieku od 6 do 8 lat, a jego celem jest odkrywanie piłkarskich talentów. W ramach pilotażu, "Akademia Orlika" zostanie uruchomiona w czterech województwach: mazowieckim, łódzkim, dolnośląskim i pomorskim.

Podczas imprez w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu i Rumii wszystkie dzieci będą mogły wziąć udział w testach sprawnościowych, a najlepsze zostaną skierowane do drugiego etapu Akademii – czyli trwających przez cały sierpień "Wakacji z Orlikiem". Spośród nich, w każdym regionie, wyselekcjonowanych zostanie 30 najzdolniejszych zawodników, którzy trafią pod skrzydła "Akademii Orlika". Po roku treningów pod okiem najlepszych instruktorów najbardziej utalentowani zostaną skierowani do zaprzyjaźnionych klubów piłkarskich.

Pikniki "Akademii Orlika":

  • 4 lipca - Warszawa (Kabaty, ul. Przy Bażantarni 3)
  • 18 lipca - Łódź (Polesie, ul. Wileńska 22a)
  • 25 lipca - Wrocław (Brochów, ul. Wiaduktowa)
  • 1 sierpnia - Rumia (ul. Stoczniowców 6)

Organizatorem przedsięwzięcia jest Bank Zachodni WBK, partnerem projektu Polskie Stowarzyszenie Byłych Piłkarzy, a nad całością patronat objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki.

30 maja 2009 roku Minister Sportu i Turystyki, Mirosław Drzewiecki dokonał oficjalnego otwarcia pięćsetnego kompleksu boisk w ramach ogólnopolskiego programu "Moje boisko – ORLIK 2012". Inwestycję zrealizował powiat Zduńska Wola w województwie łódzkim.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej