R+T czyli Międzynarodowe Targi Rolet, Bram i Osłon Przeciwsłonecznych

2008-08-05 17:59
R+T
Autor: Przedstawicielstwo Targów Stuttgarckich w Polsce

Kolejna edycja, odbywających się od 1965 roku, Międzynarodowych Targów Rolet, Bram i Osłon Przeciwsłonecznych R+T odbędzie się 10-14.02.2009 w Stuttgarcie. Każda edycja imprezy cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno ze strony wystawców, jak i zwiedzających - w 2006 roku (targi mają cykl trzyletni) swoją ofertę zaprezentowało ponad 548 firm z 36 krajów, liczba zwiedzających osiągnęła 55 000. W tym roku organizator targów R+T oczekuje 700 wystawców z 40 krajów.

Targi odbędą się na jednych z najnowocześniejszych w Europie, terenach targowych w Stuttgarcie (na zdjęciu poniżej), znajdujących się tuż przy lotnisku oraz autostradzie A8 i połączonych z centrum miasta komunikacją miejską. Powierzchnia wystawiennicza jaką dysponować będą wystawcy targów R+T uległa zwiększeniu z 35 564 m2 do 105 200 m2. W poprzedniej edycji wśród wystawców zaprezentowało się 9 firm z Polski, a do najbliższej zgłosiło się już 16. Powierzchnia dotychczas zarezerwowana przez polskie firmy (stan na lipiec 2008) wynosi blisko 1100 mi może się, oczywiście, jeszcze zwiększyć.

Na R+T prezentowane są wszystkie nowości techniczne i nowatorskie, wzornictwo oraz aktualne trendy obowiązujące w branży. Właśnie dlatego targi odbywają się co trzy lata, gdyż taka częstotliwość pokrywa się z cyklem pojawiających się w tej branży innowacji. Dodatkowo, na targach R+T 2009, zgodnie z wymaganiami nowoczesnego rynku, obok tradycyjnej tematyki pojawią się tematy, które z braku miejsca na starych terenach targowych były dotychczas tylko w niewielkim stopniu prezentowane (m.in. tekstylia techniczne, technika napędowa i sterowanie, systemy okienne) oraz całkiem nowe tematy np. zabezpieczenie parkingów.

 

Pełny zakres tematyczny targów obejmuje:

  • żaluzje okienne i akcesoria
  • rolety zwijane i zasłony, skrzynki do rolet i akcesoria
  • markizy
  • tekstylia techniczne
  • okna i akcesoria okienne, okiennice
  • bramy i drzwi wraz z osprzętem
  • kraty i ogrodzenia
  • urządzenia napędowe i systemy sterowania
  • elektroniczne urządzenia zabezpieczające (systemy kontroli dostępu, zabezpieczenia antywłamaniowe, zabezpieczenie parkingów, szlabany, słupki itd.)
  • związki branżowe, literatura fachowa

 

Więcej informacji:
Przedstawicielstwo Targów Stuttgarckich w Polsce
tel.: 022 620-71-98, 022 620-72-98
e-mail: karas@eurotargi.com, kuzminska@eurotargi.com.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej