Rośnie Las Klientów

2007-08-30 17:55

Co roku przybywa w polskich lasach kilkaset tysięcy sadzonek drzew liściastych dzięki... producentowi podłóg drewnianych. W "Lesie Klientów" sadzonym przez Barlinek rośnie już ponad 3,5 mln drzewek - skąd ich aż tyle?

Już od siedmiu lat polski producent podłóg naturalnych nie uszczupla polskich i zagranicznych drzewostanów. A to wszystko dzięki akcji, w której za każdą zakupioną paczkę desek barlineckich z logo "Zasada 1 za 1" sadzony jest jeden młody buk, dąb lub jesion. Nasadzenia jednorocznych roślin na terenach zrębowych dokonywane są przez wykwalifikowane służby zakładów leśnych oraz pracowników nadleśnictw już w 4 województwach północno-zachodniej Polski. W ostatnich miesiącach liczba drzewek rosnących w "Lesie Klientów" powiększyła się o kolejne 578 500 sztuk i niebawem zapewne ich łaczna liczba dojdzie do 4 mln.

Ważne jest, by stosowane w przemyśle drzewnym technologie nie wpływały negatywnie na środowisko naturalne. Idealnie - gdy surowiec wykorzystywany w produkcji pochodzi wyłącznie z terenów objętych zracjonalizowaną gospodarką leśną. I właśnie za takie prowadzenie proekologicznej gospodarki leśnej Barlinek SA otrzymał prestiżowy certyfikat Forest Stewardship Council. Warto zdobyć takie uznanie...

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej