Rośnie powierzchnia magazynowa Holandii

2008-01-29 10:14

Goodman International ogłosił dalsze plany rozbudowy magazynu w Venlo, w Holandii. Z obiektu będzie korzystać międzynarodowy dostawca usług transportowych i logistycznych - DSV Solutions. Ponadto, ze względu na wysoki popyt na najwyższej jakości magazyny w tym regionie, Goodman wybuduje spekulacyjnie kolejny obiekt o powierzchni 20 000 m2.

81 549 m2 dla DSV Solutions w Venlo

Goodman jest w trakcie budowy 50 778 m2 obiektu logistycznego dla DSV Solutions. W jego skład wchodzi 37 277 m2 powierzchni magazynowej, 3 913 m2 przestrzeni produkcyjnej, 8 188 m2 antresoli i 1 400 m2 powierzchni biurowej. Obiekt budowany jest na 22 ha działce zlokalizowanej w Venlo Tradeport North, będącej częścią jednego z głównych hubów w regionie Beneluxu. Ogłoszona rozbudowa powierzchni magazynowej o dwa kolejne moduły związana jest z rozwojem klientów DSV Solutions - Océ i Lexmark. Ze względu na strategiczną wartość lokalizacji w Venlo, Goodman planował przezanczyć tę przestrzeń na magazyny spekulacyjne już z początkiem prac budowlanych dla DSV Soultions.

Ruud Weijmans, General Manager Logistics Development dla Goodman w Holandii wyjaśnia: "Model biznesowy Goodman jest skupiony na zwiększaniu efektywności naszych klientów poprzez posiadanie strategicznych terenów zarówno pod budowę "na miarę", jak i budowę spekulacyjną. Dzięki naszej strategicznej decyzji powiązania projektu dla DSV Solutions z projektem budowanym spekulacyjnie, jesteśmy w stanie zaoferować naszemu klientowi dodatkową powierzchnię wysokiej jakości, której potrzebuje, w bardzo krótkich ramach czasowych".

Budowa konstrukcji magazynu dla DSV w Venlo.

Foto: Goodman

Oprócz rozszerzenia magazynu, Goodman, zgodnie z życzeniami DSV Solutions, dostarczy dodatkową antresolę i powierzchnię biurową. Po zakończeniu prac, całkowita powierzchnia magazynu wyniesie 81 549 m2, dzięki czemu stanie się on jednym z największych magazynów w Holandii. Centrum dystrybucyjne zajmie 61 886 m2 powierzchni magazynowej, 3913 m2 przestrzeni produkcyjnej zostanie natomiast przeznaczone na logistyczne usługi dodane (VAL). Pozostała powierzchnia to antresola (13 250 m2) i przestrzeń biurowa (2 500 m2).

"Głównym powodem, aby wybrać Goodman do tego ważnego dla nas projektu, było jego doświadczenie w budowaniu szytych na miarę magazynów. Elastyczność, którą nam po raz kolejny zaoferowano pozwoliła nam szybciej i lepiej sprostać potrzebom klientów. Otrzymaliśmy również wysokiej jakości obiekt, który dokładnie odpowiada naszym potrzebom zarówno logistycznym, jak i biznesowym" - podreśla Rien van der Heuvel, Director Logistics Operations dla DSV Solutions.

Lokalizacja magazynu została wybrana tak, by pozwolić DSV Solutions obsługiwać w jak najbardziej efektywny sposób obecnych w regionie klientów (obejmujących m.in.: producentów najwyższej klasy sprzętu elektronicznego, specjalistycznych mebli i klientów branży obuwniczej). Magazyn znajduje się zaledwie kilometr od międzynarodowych autostrad: A67 i A73, godzinę od portu w Rotterdamie, dodatkowo w Venlo budowany jest terminal kolejowy. Większość europejskich krajów dostępna jest w czasie między 24 do 48 godzin, a najbliższe międzynarodowe lotnisko w Düsseldorfie znajduje się w odległości 68 km.

DSV Solutions podpisało umowę dzierżawy z Goodman na okres 15 lat. Magazyn zostanie oddany do użytku w maju 2008 roku, kiedy to zostanie dołączony do Goodman European Logistics Fund. Magazyn dla DSV Solutions będzie zarządzany przez zespół Goodman.

Dodatkowe 19,287 m2 powierzchni magazynowej w Venlo Tradpoert North

Kolejny magazyn, który będzie budowany spekulacyjnie przez Goodman, pozwoli na dalsze możliwości ekspansji DSV Solutions lub będzie dzierżawiony nowemu klientowi. Po ukończeniu tego projektu Goodman będzie posiadał ponad 100 000 m2 powierzchni magazynowej w centrum logistycznym w Venlo, co jest kolejnym znaczącym krokiem w planie wybudowania w tej lokalizacji centrum logistycznego o powierzchni magazynowej 180 000 m2. Budowa dodatkowej powierzchni rozpocznie się w kwietniu 2008, a zakończy w październiku 2008 r.

Wizualizacja magazynu dla DSV w Venlo.

Foto: Goodman

Plany rozbudowy są zgodne ze strategią Goodman związaną z tworzeniem strategicznych banków gruntów i wysokiej jakości magazynowego portfolio w atrakcyjnych logistycznie regionach.

"Nasi klienci coraz częściej borykają się z krótkim czasem, jaki mają na to aby odpowiedzieć na zmieniające się potrzeby klientów i sytuację na rynku. Odpowiedzią Goodman na tę sytuację jest zabezpieczanie kluczowych gruntów w strategiczny lokalizacjach pod inwestycje spekulacyjne i dostarczanie możliwości kupna lub dzierżawy proponowanych przez nas rozwiązań." - dodaje Ruud Weijmans.

W Polsce Goodman zakupił grunt w Modlniczce koło Krakowa, gdzie na 32 ha ziemi buduje spekulacyjnie 157 988 m2 wysokiej jakości powierzchni magazynowej dla przyszłych klientów firmy.

DSV Solutions to globalny dostawca usług transportowych i logistycznych (wraz ze swoimi partnerami i agentami oferuje usługi w ponad 100 państwach). Posiada biura w 51 krajach. W 2007 roku 19 000 pracowników DSV Solutions przyniosło firmie dochód szacowany na 4,8 miliarda EUR.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej