Rockwool Polska laureatem "The Green Apple Awards"

2007-12-21 13:06

Firma zdobyła brązową statuetkę za projekt "Szóste Paliwo - energooszczędne rozwiązania Rockwool", którego celem było zwrócenie uwagi społeczeństwa na korzyści płynące z oszczędzania energii - zwłaszcza tam, gdzie zużywa się jej najwięcej, czyli w budynkach.Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w Izbie Gmin Parlamentu Brytyjskiego.

Nagroda "The Green Apple Award" przyznawana jest od trzynastu lat przez brytyjską organizację pozarządową "The Green Organization". Promuje ona najlepsze działania i inicjatywy na rzecz ochrony środowiska, a z wiedzy i doświadczeń dotychczasowych laureatów mogą czerpać firmy i instytucje z całego świata z całego świata. Opisy wyróżnionych projektów publikowane są m.in. na stronie internetowej organizatora konkursu, gdzie każdy zainteresowany może się z nimi zapoznać.

- Przyznanie Rockwool Polska "The Green Apple Award" to dla nas duże wyróżnienie. Cieszymy się, że nasze działania pro-ekologiczne zostały docenione przez niezależną organizację - międzynarodowy autorytet w tej dziedzinie. Mimo osiągniętych sukcesów nie zamierzmy spocząć na laurach. Naszym działaniom biznesowym nadal towarzyszy troska o ochronę środowiska naturalnego. Już teraz kontynuujemy projekt "Szóste Paliwo", badając znajomość sposobów oszczędzania energii wśród Polaków - deklaruje Andrzej Kielar, prezes firmy.

Głównym celem komunikacyjnym projektu firmy Rockwool była poprawa efektywności energetycznej budynków poprzez zwiększenie standardów izolacyjnych, a także podniesienie wiedzy społeczeństwa w tym obszarze. Kampania uświadamiała, że największym i najtańszym źródłem energii są oszczędności energii. Ten "szósty rodzaj" paliwa - oszczędności energii uzyskane m.in. dzięki zastosowaniu lepszej izolacji - to potencjalnie największe źródło energii. Dzięki starannie zaplanowanym działaniom kampania dotarła do szerokiego kręgu odbiorców. W efekcie nastąpił znaczny wzrost świadomości społeczeństwa odnośnie możliwości oszczędzania energii poprzez poprawę standardów energetycznych budynków.

"The Green Apple Award" to nie pierwsza nagroda dla Rockwool Polska za osiągnięcia w zakresie ochrony środowiska naturalnego. Dotychczas firma została już dwukrotnie uhonorowana tytułem "Lidera Polskiej Ekologii" w konkursie Ministra Środowiska - w kategorii "Przedsiębiorstwo" w 2001 r. oraz w kategorii "Wyrób" w 2003 r. Rockwool Polska wyróżniony został za wprowadzenie bezodpadowej produkcji oraz podnoszenie standardów ekologicznych produktów izolacyjnych.

The Green Apple Awards
Autor: brak danych
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej