Rockwool Polska laureatem "The Green Apple Awards"

2007-12-21 13:06

Firma zdobyła brązową statuetkę za projekt "Szóste Paliwo - energooszczędne rozwiązania Rockwool", którego celem było zwrócenie uwagi społeczeństwa na korzyści płynące z oszczędzania energii - zwłaszcza tam, gdzie zużywa się jej najwięcej, czyli w budynkach.Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w Izbie Gmin Parlamentu Brytyjskiego.

Nagroda "The Green Apple Award" przyznawana jest od trzynastu lat przez brytyjską organizację pozarządową "The Green Organization". Promuje ona najlepsze działania i inicjatywy na rzecz ochrony środowiska, a z wiedzy i doświadczeń dotychczasowych laureatów mogą czerpać firmy i instytucje z całego świata z całego świata. Opisy wyróżnionych projektów publikowane są m.in. na stronie internetowej organizatora konkursu, gdzie każdy zainteresowany może się z nimi zapoznać.

- Przyznanie Rockwool Polska "The Green Apple Award" to dla nas duże wyróżnienie. Cieszymy się, że nasze działania pro-ekologiczne zostały docenione przez niezależną organizację - międzynarodowy autorytet w tej dziedzinie. Mimo osiągniętych sukcesów nie zamierzmy spocząć na laurach. Naszym działaniom biznesowym nadal towarzyszy troska o ochronę środowiska naturalnego. Już teraz kontynuujemy projekt "Szóste Paliwo", badając znajomość sposobów oszczędzania energii wśród Polaków - deklaruje Andrzej Kielar, prezes firmy.

Głównym celem komunikacyjnym projektu firmy Rockwool była poprawa efektywności energetycznej budynków poprzez zwiększenie standardów izolacyjnych, a także podniesienie wiedzy społeczeństwa w tym obszarze. Kampania uświadamiała, że największym i najtańszym źródłem energii są oszczędności energii. Ten "szósty rodzaj" paliwa - oszczędności energii uzyskane m.in. dzięki zastosowaniu lepszej izolacji - to potencjalnie największe źródło energii. Dzięki starannie zaplanowanym działaniom kampania dotarła do szerokiego kręgu odbiorców. W efekcie nastąpił znaczny wzrost świadomości społeczeństwa odnośnie możliwości oszczędzania energii poprzez poprawę standardów energetycznych budynków.

"The Green Apple Award" to nie pierwsza nagroda dla Rockwool Polska za osiągnięcia w zakresie ochrony środowiska naturalnego. Dotychczas firma została już dwukrotnie uhonorowana tytułem "Lidera Polskiej Ekologii" w konkursie Ministra Środowiska - w kategorii "Przedsiębiorstwo" w 2001 r. oraz w kategorii "Wyrób" w 2003 r. Rockwool Polska wyróżniony został za wprowadzenie bezodpadowej produkcji oraz podnoszenie standardów ekologicznych produktów izolacyjnych.

The Green Apple Awards
Autor: brak danych
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej