Renowator 2007

2007-05-21 13:13
Renowator
Autor: brak danych

Konkurs to coroczny ranking najlepszych produktów i technologii ze względu względu na wysoki stopień przydatności do prac renowacyjnych oraz szczególnych osiągnięć w renowacji stref historycznych. Wyróżnienia przyznało jury, w skład którego weszli eksperci ze wszystkich regionów Polski.

Wyniki konkursu poznaliśmy podczas kolejnej edycji Europejskiej Giełdy Informacji Renowacyjnej, która odbyła się w ostatnich dniach marca 2007 roku w pałacu Wielkopolskich. Jury obradowało pod przewodnictwem ministra Edwarda Szymańskiego, wiceprzewodniczącego Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa. Komitet konkursowy oceniał urządzenia lub techniki i technologie, które znajdują zastosowanie przy renowacji budownictwa, a w szczególności zabytków. W konkursie mogły wystartować te firmy, które uczestniczyły w VI Europejskiej Giełdzie Informacji Renowacyjnej.

Laureaci konkursu:

Za wysoki stopień przydatności do prac renowacyjnych

Wyróżnienie - Caparol Polska Sp. z o.o.
Nagroda Renowator 2007 - Cegielnia Ceramsus

Za szczególne osiągnięcia w renowacji stref historycznych

wyróżnienie - Schomburg Sp. z o.o.
Nagroda Renowator 2007 - Per Aarsleff Polska Sp. z o.o.

Za szczególne właściwości techniczne produktu

wyróżnienie - Dachówka Ceramiczna Sirius 13 - marka RuppCeramika - firmie Lafarge Dachy Sp. z o.o.

Szczególne jednak powody do zadowolenia może mieć firma Baumit, która otrzymała nagrodę za całokształt dokonań w renowacji dóbr kultury narodowej.  - W ubiegłym roku otrzymaliśmy wyróżnienie w konkursie za grupę produktów sztukatorskich marki BaumitBayosan w kategorii wysoki stopień przydatności do prac renowacyjnych - przypomina Aleksandra Witkowska asystentka Zarządu ds. marketingu Baumit - Tym razem przypadła nam jedna z dwóch głównych nagród w konkursie. Produkty firmy wykorzystywane były i są przy renowacji Zamku na Wawelu, Uniwersytetu Wrocławskiego, Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, Pałacu pod Baranami w Krakowie, a ostatnio przy pracach remontowych XIX-wiecznego, neorenesansowego Pałacu w Stuchowie

Konkurs organizowany jest przez czasopismo "Renowacje i Zabytki".

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej