Relacja z wrocławskich targów BUD-ECO 2010

2010-10-25 13:37
Targi BUD ECO
Autor: agencja Wigor

I Międzynarodowe Targi Budownictwa Ekologicznego i Energooszczędnego BUD-ECO 2010 już za nami! Impreza - skierowana głównie do profesjonalistów - okazała się doskonałą okazją do zapoznania się z nowoczesnymi technologiami oszczędzania energii.

Pierwsza edycja targów odbyła się w dniach 24-26 września w Hali Stulecia we Wrocławiu, gromadząc ponad 70 wystawców i mediów branżowych na powierzchni blisko 2850 m2. Swoją ofertę przedstawili producenci energooszczędnej stolarki budowlanej, termoizolacji, technik grzewczych, urządzeń helioaktywnych, takich jak kolektory słoneczne i nowatorskie systemy uzdatniania wody, oraz projektanci domów pasywnych i niskoenergochłonnych.

Trwającą trzy dni imprezę odwiedziło około 3500 osób. Goście BUD-ECO mogli uzyskać szereg informacji i porad, jak ograniczyć zużycie cennej energii. Wystawcy, oprócz prezentowania swoich produktów i innowacyjnych pomysłów na energooszczędność, podpowiadali też, jak inwestować w odnawialne źródła energii i gospodarować odpadami.

Targom towarzyszyła IV Akademia Energooszczędności, której współorganizatorem była firma Lipińscy Domy. Podczas dwudniowego cyklu ponad 20 wykładów specjaliści dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem w tematyce energooszczędności, a także prezentowali nowoczesne technologie i zagadnienia prawne związane z budownictwem pasywnym. O poszanowaniu źródeł ciepła i nowoczesnych instalacjach opowiadali zarówno eksperci z ośrodków naukowych, jak i przedstawiciele wiodących firm.

Targi stanowiły kolejny krok ku integracji branży dążącej do promowania ekologicznych rozwiązań w budownictwie i wykorzystywania odnawialnych źródeł energii. Organizator Targów, Agencja Reklamowa WIGOR, postanowił przyznać nagrody GRAND PRIX oraz wyróżnienia w 4 kategoriach: Najciekawszy Produkt, Innowacja Technologiczna, Promowanie Ekologii i Energooszczędności w Budownictwie oraz Najciekawsze Stoisko. W skład komisji eksperckiej weszli: inż. Mirosław Jankowski – redaktor naczelny Miesięcznika „Energia i Budynek”, Joanna Palonka–Korol – doradca ds. projektów gotowych firmy MURATOR Projekty Domów oraz Tomasz Danielewicz – Dyrektor ds. reklamy i marketingu Oficyny Wydawniczej POLCEN Sp. z o.o.

Za najciekawszy produkt targów uznano systemy do oszczędzania energii grzewczej firmy EGGER Polska Sp. z o.o. Nagrodę w kategorii Innowacja Technologiczna zdobyła firma „3xE–samochody elektryczne”, które na BUD-ECO zaprezentowała w ponad 90% biodegradowalny samochód REVOLT. Wyróżnienie dla Najciekawszego Produktu przyznano firmie JORO WATER SYSTEMS Jolanta Truszkowska za nowatorski system uzdatniania wody. W dziedzinie Promowanie Ekologii i Energooszczędności w Budownictwie ponownie nagrodzono firmę EGGER Polska Sp. z o.o.

Grand Prix w kategorii Najciekawsze Stoisko Agencja Reklamowa WIGOR - w składzie: Maria Wojciechowska (prezes), Witold Malinowski (dyrektor) oraz Monika Statkiewicz (koordynator targów) - postanowiła przyznać firmie Bauservice Sosnowski.

Targi BUD ECO
Autor: agencja Wigor

Atrakcyjne nagrody czekały również na słuchaczy Akademii oraz gości odwiedzających Targi. Do zwycięzców konkursów trafiły: projekt domu jednorodzinnego, bilety do opery wrocławskiej, a także wejściówki do parku linowego w Karpaczu oraz prenumeraty miesięcznika Murator.

Wystawcy biorący udział targach są zgodni, że kwestie ekologii cieszą się w Polsce coraz większym zainteresowaniem. Domy niskoenergochłonne, nowe techniki termoizolacyjne i systemy odzyskiwania energii zyskują na atrakcyjności, szczególnie w kontekście zmian klimatycznych oraz systematycznego wzrostu cen i kosztów produkcji i przesyłu energii w ostatnich latach. Wyraźne zapotrzebowanie rynku na intensywniejszą promocję energooszczędności oraz wzrost popularności życia w zgodzie z naturą są znakomitą bazą do kontynuacji targów BUD-ECO.

Już dziś zapraszamy do udziału w następnych targach BUD-ECO jesienią 2011 roku!!

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej