Roboty budowlane według FIDIC - zarządzanie kontraktem od przetargu do audytu

2009-03-16 12:44
Realizacja robót budowlanych według FIDIC - zarządzanie kontraktem od przetargu do audytu
Autor: Ogólnopolskie Centrum Edukacji Samorządu i Administracji

Warunki kontraktowe FIDIC, jako zbiór przepisów dotyczących procedur przetargowych, są coraz częściej wykorzystywane przy zawieraniu umów na wszelkiego rodzaju roboty budowlane. FIDIC to większe możliwości dla rozwoju firm i regionów. Przekonaj się sam. Szkolenie "Realizacja robót budowlanych według FIDIC - zarządzanie kontraktem od przetargu do audytu" już 6-7 kwietnia 2009 r.

Podczas szkolenia zostaną przedstawione praktyczne aspekty zastosowania procedur FIDIC, a w szczególności:

  • pełne studium realizacji kontraktu inwestycji
  • warunki kontraktu realizowanego według procedur FIDIC
  • zasady prowadzenia przetargu na roboty budowlane
  • główne zagrożenia związane z procesem budowlanym
  • zakres odpowiedzialności i kompetencji osób realizujących przedsięwzięcie
  • zasady rozliczania finansowego stron kontraktu
  • postępowanie roszczeniowe i rozstrzyganie sporów w kontraktach

Program

Szkolenie poprowadzą eksperci z w/w zakresu, czyli:

  • Mieczysław Grabiec, prezes COINWEST Sp. z o.o. i prezes SIDiR - polskiej organizacji członkowskiej FIDIC. Posiada ogromne doświadczenie zawodowe w przygotowaniu, prowadzeniu i monitoringu kontraktów finansowanych z pożyczek i grantów międzynarodowych, m.in. w ramach programów Phare - Rapid i Struder, PAOW i ISPA. Rozjemca międzynarodowy zatwierdzony przez FIDIC dla sporów kontraktowych oraz wykładowca uczelni wyższych. Doświadczony szkoleniowiec z zakresu procedur przetargowych, warunków kontraktowych FIDIC oraz administrowania kontraktami. Obecnie jest również rozjemcą w kontraktach FIDIC – projekty współfinansowane z funduszy unijnych.
  • Dariusz Okolski - adwokat i radca prawny, współpracownik międzynarodowych kancelarii prawniczych w Polsce oraz za granicą - Altheimer&Gray, Clifford Chance, Haarmann Hemmelrath, dyrektor departamentu prawnego w Skanska Polska Sp. z o.o. oraz w firmie deweloperskiej Blue City Sp. z o.o. Specjalista w zakresie prawa zobowiązań, prawa obrotu nieruchomościami, umów o roboty budowlane i umów o wspólnym przedsięwzięciu typu joint venture pomiędzy przedsiębiorstwami polskimi i zagranicznymi. Autor książki „Umowa o roboty budowlane” oraz artykułów dotyczących bieżących kwestii prawnych.

Szkolenie "Realizacja robót budowlanych wg FIDIC - zarządzanie kontraktem od przetargu do audytu" odbędzie się 6-7 kwietnia 2009 roku w warszawskim Hotelu Belweder (ul. Flory 2).

Organizatorem seminarium jest Ogólnopolskie Centrum Edukacji Samorządu i Administracji.
ul. Chałubińskiego 8
00-613 Warszawa
tel.: (022) 830 04 39
fax: (022) 830 00 90
e-mail: ocesia@ocesia.edu.pl

Formularz zgłoszeniowy

Ogólnopolskie Centrum Edukacji Samorządu i Administracji
Autor: OCESiA
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej