Ranking producentów stolarki budowlanej

2004-01-14 14:34

Czasopismo "Forum Branżowe" opublikowało ranking producentów stolarki budowlanej za rok 2003. Ranking obejmuje producentów wszystkich elementów stolarki budowlanej - okien ściennych drewnianych, z PCV, z aluminium, okien dachowych, drzwi zewnętrznych i wewnętrznych.

"Analizując wyniki sprzedaży trzech ostatnich lat, wyraźnie widać, że progres notują firmy nowocześnie zarządzane, mające pomysł i wizję istnienia na tym rynku" - komentuje Zespół Analiz Rynkowych z Centrum Informacji Branżowych.
Pierwsze miejsce w rankingu po raz kolejny zdobyła firma FAKRO z Nowego Sącza. Firma odnotowała kilkudziesięcioprocentowy wzrost, co pozwoliło jej zająć pozycję lidera wśród polskich producentów stolarki otworowej.
FAKRO ma 17-proc. udział w globalnym rynku okien dachowych. 70 proc. produkcji trafia na eksport. Jest obecne na rynku angielskim, irlandzkim i amerykańskim.
W ostatnim roku zatrudnienie wzrosło z 17 do 20 tys. osób.
Fakro jest laureatem wielu nagród, m.in. Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP za szczególny wkład w budowanie prestiżu polskiej gospodarki na rynkach UE, nagrody "Najlepszy Produkt Roku 2003", ma także tytuł "Budowlana Firma Roku".
W 2003 roku FAKRO uzyskało kolejne zagraniczne certyfikaty jakości - angielski, holenderski i szwedzki.
W bieżącym roku spółka planuje umocnienie pozycji na rynkach, na których już jest obecna oraz ekspansję na rynek chiński. Zamierza także rozpocząć produkcję nowego okna uchylno-obrotowego PreSelekt.

Kolejne miejsca w rankingu zajęły firmy: PORTA KMI (Bolszewo), Stolarka Wołomin, ROTO Frank (Lubartów), Stolbud Włoszczowa, Drutex (Bytów), Horman Polska(Komorniki), Oknoplast-Kraków, Pol-Skone (Lublin) i Urzędowski - Stolarstwo (Ziębice).
 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej