Ranking Budowlana Marka Roku 2020. Wyniki rankingu BMR w późniejszym terminie

2020-05-04 11:14 red.
Budowlana Marka Roku 2020, ASM
Autor: ASM Budowlana marka Roku 2020 dla 44. kategorii materiałów i wyrobów budowlanych

Ranking Budowlana Marka Roku to przedsięwzięcie ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku. Ranking dotyczy producentów materiałów budowlanych i wyraża preferencje zakupowe klientów, pokazuje najpopularniejsze marki. Ogłoszenie wyników 16. już rankingu marek budowlanych na rok 2020 zostało przełożone z 4 czerwca na 1 października.

Budowlana Marka Roku – jak tworzony jest ranking

Wśród wykonawców ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku przeprowadza reprezentatywne, ogólnopolskie badanie ankietowe, dzięki któremu można poznać opinie na temat kilkudziesięciu grup asortymentowych materiałów budowlanych. Wykonawcy spontanicznie wskazują najczęściej używane przez nich marki w ciągu danego roku oraz te, które według nich mają najwyższą jakość i najlepszą relację ceny do jakości. To są marki, które polecają i do których często są przywiązani, gdyż mają z nimi pozytywne doświadczenia.

Tytuł Budowlana Marka Roku

Wskazane przez fachowców marki uhonorowane zostają tytułami Złotej, Srebrnej i Brązowej Budowlanej Marki Roku oraz wyróżnieniami w poszczególnych kategoriach. Marki, które od lat utrzymują wysoką pozycję rynkową i  wieloletnie uznanie fachowców zostają uhonorowane tytułami Złotych, Srebrnych i Brązowych Championów Roku. Oprócz zwycięzców w poszczególnych segmentach produktowych wyłaniani są laureaci Budowlanej Marki Roku w klasyfikacji ogólnej – to marki cieszące się uznaniem wszystkich fachowców i wskazywane przez nich najczęściej.

Poznaj Budowlane Marki Roku 2019

Budowlana Marka Roku 2020

Ranking w roku 2020 zostanie opracowany dla 44 kategorii materiałów budowlanych. W stosunku do roku 2019 jest ich o trzy więcej – tegoroczna edycja zyskała nowe kategorie produktowe: narzędzia dekarsko-ciesielskie, odzież robocza, pokrycia dachowe bitumiczne. Wyniki ogłoszone zostaną publicznie 1 października 2020 podczas uroczystej Gali w Hotelu Windsor w Jachrance pod Warszawą. Początkowo gala miała się odbyć 4 czerwca, ale koronawirus pokrzyżował plany.

Dane zebrane w trakcie badania w danym roku zostają skrupulatnie przeanalizowane i opracowane w formie raportów dla każdej grupy produktowej, dostępnych jedynie dla uczestników rankingu. Raporty zaprezentują zarówno aktualną klasyfikację opartą o roczny cykl używania produktów, jak i pozycje marek w szeregu kilkuletnim. Opracowania te obrazują jakość współpracy producentów z wykonawcami w danym roku i na przestrzeni kilku lat wstecz. Ta współpraca przekłada się na pozycję marki na rynku ponieważ aż 53% wykonawców poleca marki materiałów budowlanych nagrodzone tytułem Budowlanej Marki Roku. Eksperci ASM są zdania, że po pandemii koronawirusa nastąpi weryfikacja budowanej w tym trudnym okresie pozycji rynkowej i zaufania do marek. 

  • Zgłoszeń można dokonywać w następujących kategoriach rankingowych:

blacha modułowa
bramy garażowe
bramy wjazdowe
cement
drzwi wewnętrzne
drzwi zewnętrzne
elektronarzędzia
farby dekoracyjne wewnętrzne
farby dekoracyjne zewnętrzne
fugi
kleje do płytek
kleje montażowe w kartuszach
kompleksowe systemy ociepleń
kostka brukowa
kotły grzewcze
lakiery i impregnaty do drewna
marka przyjazna fachowcom
masy uszczelniające – silikony
materiały termoizolacyjne – styropian
materiały termoizolacyjne – wełna mineralna
napędy do bram
narzędzia dekarsko-ciesielskie
odzież robocza
ogrodzenia posesyjne metalowe
ogrzewanie podłogowe
okna dachowe
okna elewacyjne
piany montażowe
pokrycia dachowe bitumiczne
pokrycia dachowe blaszane
pokrycia dachowe ciężkie
pompy ciepła
produkty do gładzenia i wyrównywania ścian
profile okienne aluminiowe
profile okienne PVC
rolety/żaluzje zewnętrzne
systemy kominowe
systemy roletowe
systemy rynnowe
taśmy malarskie i budowlane
taśmy tynkarskie
wałki malarskie
wkłady kominkowe
zamocowania budowlane

Wszystko o rankingu na stronie www.rankingmarekbudowlanych.pl

BRANŻA POMAGA

W dobie kryzysu niesienie pomocy wydaje się oczywiste. Koronawirus zaczyna blokować polską gospodarkę, mimo to, firmy budowlane i związane z budownictwem, które również stają w obliczu trudności, pomagają w walce z koronawirusem. Zbieramy przykłady takiej pomocy, bo to przejawy solidarności i dojrzałego biznesu w obliczu katastrofy, ale przede wszystkim ludzkiej empatii i życzliwości...

Przekonaj się, jak BRANŻA POMAGA

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej