Ramón Benedito już wkrótce w Polsce na konferencji "Projekt dizajn"!

2008-10-13 11:13
Ramón Benedito już wkrótce w Polsce na konferencji "Projekt dizajn"!
Autor: ROCA Ramón Benedito już wkrótce w Polsce na konferencji "Projekt dizajn"!

Będziemy 20-23 listopada gościć w Polsce słynnego hiszpańskiego designera - Ramona Benedito. Warszawa, Kraków i Cieszyn otwierają się na nowoczesny design, proponując nie tylko architektom, designerom i projektantom wnętrz, ale także studentom kierunków architektonicznych i artystycznych cykl wykładów poświęconych sztuce designu, architekturze Hiszpanii oraz doświadczeniom z warsztatu twórczego mistrza.

Spotkania z projektantem

Spotkania z Ramonem Benedito odbędą się w Warszawie, Krakowie i Cieszynie - tu konferencji będzie towarzyszyła wystawa twórczości designera, która pozwoli wszystkim zainteresowanym zobaczyć, jak wciela on w życie swoje idee artystyczne.
Wizyta Ramona Benedito w Polsce rozpocznie się od spotkania w Warszawie, gdzie w Instytucie Cervantesa 20 listopada odbędzie się rezentacja pt. "100 lat designu barcelońskiego", traktująca o najbardziej charakterystycznych budynkach Barcelony oraz dorobku barcelońskiej szkoły designu.W Krakowie podobne spotkanie odbędzie się 21 listopada w Auditorium Maximum.
Oba spotkania z hiszpańskim designerem w Cieszynie będą bardziej rozbudowane i potrwają cały weekend (22 i 23 listopada). Wykład Ramona Benedito zostanie wzbogacony o prezentację pt. "Formy przemysłowe", dzięki której zobaczymy wydruki projektów i zdjęcia gotowych produktów. Wystąpienie projektanta będzie dotyczyło sposobów i technik projektowania oraz podejścia do nowych zastosowań wyposażenia. Specjalni goście będą także mogli wziąć udział w warsztatach poświęconych zmianom tendencji w użytkowaniu łazienki.

Jak otrzymać zaproszenie na "Projekt dizajn"

Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w konferencji wszystkie zainteresowane osoby. Aby znaleźć się na liście gości, najlepiej zarejestrować się na stronie konferencji www.projektdizajn.pl/, gdzie można wybrać interesującą uczestnika lokalizację i pozostawić dane kontaktowe. W miarę wolnych miejsc organizatorzy dołożą wszelkich starań, aby wszyscy zainteresowani otrzymali zaproszenia. Przyjazd Ramona Benedito do Polski to ważne wydarzenie branżowe, ważne zatem, by osoby związane z projektowaniem mogły wziąć w nim udział.

Design w światowym wydaniu

Ramón Benedito to światowej klasy designer z olbrzymim dorobkiem twórczym. Zdobył kilkanaście nagród w dziedzinie projektowania użytkowego, w tym - w 1992 roku - prestiżową Narodową Nagrodę za Wzornictwo (Premio Nacional de Diseno). Jest również związany ze słynną Wyższą Szkołą Dizajnu - Elisava, jedną z najbardziej znanych i innowacyjnych hiszpańskich uczelni kształcących projektantów, zasiada również w zarządzie ADP (Association of Professional Designers).
Ramón Benedito to także założyciel eksperymentalnej grupy Transatlantic, która wniosła do światowego designu odważne i nowatoskie podejście do projektowania elementów wyposażenia domów, urządzeń elektronicznych, sprzętu komputerowego, narzędzi technicznych i naukowych oraz oświetlenia. Od 1973 roku sygnuje własnym nazwiskiem funkcjonujące do dzisiaj studio projektowe Benedito Design, łączące w zaskakujący sposób finezję z funkcjonalnością.

Ramón Benedito
Autor: ROCA Ramón Benedito przedmioty codziennego użytku przemienia w sztukę.

Ramón Benedito spotka się z polskim środowiskiem projektantów i designerów na zaproszenie firmy ROCA, dla której zaprojektował m.in. serie mebli i ceramiki łazienkowej Hall, Happening oraz wiele typów umywalek. Projektując dla firmy ROCA, poszukując poetyckiej i emocjonalnej doskonałości w przedmiotach codziennego użytku, designer doskonale wpisał się w misję firmy. Produkty ROCA wyróżniają nowoczesne wzornictwo, oryginalny styl i minimalistyczna forma - obliczone na jak najlepsze spełnianie przez przedmiot roli użytkowej.
Oficjalnym partnerem konferencji "Projekt dizajn" jest Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie, w którym odbędzie się część spotkań.

Wizyta Ramona Benedito stanie się z pewnością dobrą okazją do szerokiej dyskusji na temat najnowszych trendów we wzornictwie, a także funkcji, jaką ma pełnić współczesna sztuka użytkowa w naszym codziennym życiu.

Klaudia Bączek
ROCA Polska sp. z o.o.
tel.: + 48 (32) 339 41 13
e-mail: klaudia.baczek@pl.roca.net
Monika Bieda
Agencja Reklamowa S4
tel.: + 48 (12) 295 44 68
e-mail: monika.bieda@s4.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej