"Rzetelni przedsiębiorcy na rynku materiałów budowlanych"

2008-03-14 14:02

Zapraszamy producentów i sprzedawców wyrobów budowlanych, przedstawicieli organizacji budowlanych oraz pracowników nadzoru budowlanego z terenu województw: małopolskiego, podkarpackiego, śląskiego i świętokrzyskiego do udziału w Konferencji Regionalnej pt. RZETELNI PRZEDSIĘBIORCY NA RYNKU WYROBÓW BUDOWLANYCH. Konferencja - Kraków, 8 kwietnia 2008 r. - organizowana jest przez Ministra Infrastruktury oraz Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Będzie to pierwsza z cyklu, planowanych na najbliższe miesiące, Konferencji Regionalnych, mających na celu ocenę rynku wyrobów budowlanych, omówienie problemów funkcjonowania w Polsce aktów prawnych regulujących te kwestie oraz, co najistotniejsze, szerokie konsultacje przedstawicieli uczestników rynku, stowarzyszeń związanych z branżą wyrobów budowlanych i innych zainteresowanych organizacji ze stroną rządową w sprawie nowych rozwiązań i proponowanych zmian do ustawy o wyrobach budowlanych.
Jak zauważa Robert Dziwiński, Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego, ustawa o wyrobach budowlanych funkcjonuje od czterech lat "nietknięta) zmianami (chyba jako jedyna wśród pakietu ustaw regulujących rynek budowlany) i nadszedł już czas jej nowelizacji, by dostosować przepisy do obecnej sytuacji tego segmentu, ale to nie może odbyć się bez konsultacji środowiskowych.

W programie krakowskiej konferencji m.in:
- ocena rynku wyrobów budowlanych (referent Ryszard Kowalski, przewodniczący Rady Wyrobów Budowlanych,
   pezes Związku Pracodawców - Producentów Materiałów dla Budownictwa);
- ocena zgodności, dokumenty odniesienia (Marek Kaproń, dyrektor Instytutu Techniki Budowlanej);
- nadzór budowlany - kontrola rynku wyrobów budowlanych (Robert Dziwiński, Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego);
- propozycje zmian w ustawie o wyrobach budowlanych (Olgierd Dziekoński, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie 
   Infrastruktury);
- dyskusja.

Konferencja odbędzie się 8 kwietnia br. w siedzibie Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, przy ul. Basztowej 22, w sali nr 201. Rozpoczęcie planowane jest na godz. 11.00. Wstęp na Konferencję jest bezpłatny. Rejestracja uczestników odbędzie się na podstawie kart zgłoszeniowych. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, o uczestnictwie decydować będzie kolejność zgłoszeń. Wypełnione karty zgłoszeniowe można prosimy przesyłać pocztą elektroniczną bądź faksem do 28 marca br., do Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Krakowie.
Informacje: tel. (012) 410-73-00, 411-71-07, fax.: (012) 411-12-46
e-mail:info@krakow.winb.gov.pl

Planowane są następne konferencje, w kolejnych regionach Polski.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej