Przetargi na budowę obwodnic Frampola i Hrubieszowa

2010-10-26 12:55

W ramach unijnego programu Rozwój Polski Wschodniej (85% kosztów kwalifikowanych zostanie pokrytych ze środków UE) powstaną obwodnice dwóch miast leżących przy drodze krajowej nr 74: Frampola i Hrubieszowa. 22 października zostały ogłoszone przetargi nieograniczone na budowę tych tras, o łącznej długości blisko 14 km. 

Obwodnica Frampola: oferty  należy składać do 2 grudnia 2010

Obwodnicę Frampola zaprojektowano jako jednojezdniową drogę z dwoma pasami ruchu. Poprowadzono ją po stronie północnej miasta cechującego się unikatowym układem przestrzennym opracowanym na podstawie renesansowych wzorów idealnego miasta.

Obwodnica o długości 4,4 km przejdzie górą nad drogą gminna i przetnie drogę wojewódzką 835. Na początku i końcu trasy powstaną skrzyżowania umożliwiające zjazd z obwodnicy na dotychczasową drogę krajową nr 74.

Inwestycja ma zostać zrealizowana w terminie 20 miesięcy od daty zawarcia umowy.

Obwodnica Hrubieszowa: oferty należy składać do 3 grudnia 2010

Jednojezdniowa z dwoma pasami ruchu będzie także obwodnica Hrubieszowa o długości 9,3 km. Poprowadzi po południowo wschodniej stronie miasta przechodząc dwukrotnie nad linią kolejową.

Powstanie 30 obiektów inżynierskich, w tym cztery mosty i siedem wiaduktów oraz pięć jednopoziomowych skrzyżowań z drogami lokalnymi. Nowa trasa pozwoli zlikwidować wąskie gardło na drodze dojazdowej do przejścia granicznego w Zosinie.

Inwestycja ma zostać zrealizowana w terminie 21 miesięcy od daty zawarcia umowy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej