Przetarg na wykonawcę prac budowlanych: remont dworca w Łańcucie

2010-07-28 11:36
Dworzec w Łańcucie wybudowany został w 1988 roku. Średnio podczas doby przewija się przez niego ok. 724 podróżnych
Autor: PKP S.A. Dworzec w Łańcucie wybudowany został w 1988 roku. Średnio podczas doby przewija się przez niego ok. 724 podróżnych.

Prace budowlane na dworcu w Łańcucie rozpoczną się jesienią tego roku, a zakończą w II kwartale 2012 roku. 26 lipca br. Polskie Koleje Państwowe S.A. ogłosiły przetarg na wykonawcę prac. Termin zgłaszania ofert mija 9 sierpnia. Planowany koszt inwestycji to ok. 1 650 000 zł

Budynek dworca w Łańcucie będzie miał odnowioną elewację, wymieniony dach, drzwi i okna. Zostanie zabezpieczony przed wilgocią. Wymienione zostaną także wszystkie rodzaje instalacji. Obok budynku powstanie parking. Odnowione zostaną przyległe do dworca chodniki.

Zmieni się także cała przestrzeń związana z obsługą podróżnych. W budynku powstaną m.in. nowe kasy oraz toalety. Dworzec zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych dzięki zainstalowaniu dźwigu panoramicznego. Wyposażony będzie ponadto w nowoczesny, bardziej czytelny system informacji wizualnej. Stanie się również bezpieczniejszy, poprzez zainstalowanie monitoringu.

Podczas remontu przed budynkiem dworca staną kontenery, w których będą znajdowały się tymczasowe kasy i poczekalnia.

Remont dworca w Łańcucie to nie jedyna inwestycja, jaką Polskie Koleje Państwowe S.A. realizują w województwie podkarpackim. Trwają prace budowlane na dworcu w Przemyślu. Remont czeka także dworce w Przeworsku i Leżajsku. W II kwartale 2013 roku zakończy się natomiast remont dworca w Jarosławiu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej