Przetarg na wykonawcę prac budowlanych: remont dworca w Łańcucie

2010-07-28 11:36
Dworzec w Łańcucie wybudowany został w 1988 roku. Średnio podczas doby przewija się przez niego ok. 724 podróżnych
Autor: PKP S.A. Dworzec w Łańcucie wybudowany został w 1988 roku. Średnio podczas doby przewija się przez niego ok. 724 podróżnych.

Prace budowlane na dworcu w Łańcucie rozpoczną się jesienią tego roku, a zakończą w II kwartale 2012 roku. 26 lipca br. Polskie Koleje Państwowe S.A. ogłosiły przetarg na wykonawcę prac. Termin zgłaszania ofert mija 9 sierpnia. Planowany koszt inwestycji to ok. 1 650 000 zł

Budynek dworca w Łańcucie będzie miał odnowioną elewację, wymieniony dach, drzwi i okna. Zostanie zabezpieczony przed wilgocią. Wymienione zostaną także wszystkie rodzaje instalacji. Obok budynku powstanie parking. Odnowione zostaną przyległe do dworca chodniki.

Zmieni się także cała przestrzeń związana z obsługą podróżnych. W budynku powstaną m.in. nowe kasy oraz toalety. Dworzec zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych dzięki zainstalowaniu dźwigu panoramicznego. Wyposażony będzie ponadto w nowoczesny, bardziej czytelny system informacji wizualnej. Stanie się również bezpieczniejszy, poprzez zainstalowanie monitoringu.

Podczas remontu przed budynkiem dworca staną kontenery, w których będą znajdowały się tymczasowe kasy i poczekalnia.

Remont dworca w Łańcucie to nie jedyna inwestycja, jaką Polskie Koleje Państwowe S.A. realizują w województwie podkarpackim. Trwają prace budowlane na dworcu w Przemyślu. Remont czeka także dworce w Przeworsku i Leżajsku. W II kwartale 2013 roku zakończy się natomiast remont dworca w Jarosławiu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej