Przetarg na dzierżawę PGE ARENA Gdańsk

2010-06-09 11:29
PGE Arena Gdańsk
Autor: Biuro Inwestycji Euro Gdańsk 2012 Sp. z o.o. PGE Arena Gdańsk. Planowany termin zakończenia budowy: styczeń 2011 r.

Biuro Inwestycji Euro Gdańsk 2012 Sp. z o.o. (BIEG 2012) ogłosiło przetarg na dzierżawę: PGE Arena Gdańsk, działek na których znajduje się stadion oraz infrastruktury towarzyszącej. Jedynym kryterium wyboru oferty jest wysokość rocznego czynszu stałego - minimum to 2 mln zł netto. Przewidywany czas trwania umowy: 10 lat. Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w przetargu mija 23 czerwca 2010 r.

Nowo budowany stadion w Gdańsku – PGE ARENA Gdańsk, to nowoczesny obiekt multifunkcjonalny, stadion najwyższej klasy elite o pojemności 44 000 miejsc brutto.
Stadion zlokalizowany jest w województwie pomorskim, w mieście Gdańsk, dzielnicy Letnica, w obszarze ulic: Uczniowska, Żaglowa i Marynarki Polskiej. Letnica, to dzielnica położona w północno-środkowej części miasta, po zachodniej stronie Martwej Wisły. Dzielnica zlokalizowana jest w odległości ok. 12 km od lotniska oraz 4 km od Starego Miasta.

Zobacz koniecznie: Ogłoszenie o przetargu na dzierżawę stadionu piłkarskiego w Gdańsku Letnicy
                                     Zestawienie działek i części działek przeznaczonych do dzierżawy (załącznik nr 1)

Stadion będzie miał możliwość oferowania bogatego programu imprez – nie tylko meczów ligowych, ale także o randze krajowej i międzynarodowej. Ponadto, dzięki odpowiedniemu zaprojektowaniu powierzchni umożliwiał będzie organizację koncertów, wielkich spektakli i kongresów, konferencji i spotkań biznesowych. Stadion dysponować będzie dodatkowymi powierzchniami handlowo-usługowymi, z przeznaczeniem na np. klub fitness, przychodnię sportową, sklep sportowy, kids-park, bowling, czy innego typu centra rozrywki.

Opis poszczególnych kondygnacji stadionu:

 • Poziom 00 – Poziom Drużyn
  Tutaj znajdują się pomieszczenia przeznaczone dla drużyny gospodarzy, gości oraz osób bezpośrednio zaangażowanych w organizacje i przebieg meczów. Na poziomie tym znajduje się także posterunek policji, zaplecze gastronomiczne dla kiosków i restauracji VIP oraz duża sala konferencyjna i kaplica. Dodatkowo, we wschodniej części stadionu pod promenadą zewnętrzna i promenadą dolną, znajduje się ok. 9000m2 powierzchni komercyjnej na szeroko pojęte cele handlowo-usługowe z niezależnym wejściem z głównego ciągu komunikacyjnego.
 • Poziom 01 – promenada dolna i strefa biznes
  Z promenady zewnętrznej poprzez kołowroty wchodzi się na stadion na promenadę dolną. Na promenadzie tej zlokalizowanych jest 10 kiosków gastronomicznych oraz toalety dla kibiców. Dodatkowo w części północnej znajduje się pub dla kibiców – otwarty przez 7 dni w tygodniu oraz muzeum klubu piłkarskiego. Poprzez womitoria kibice będą z tej części wchodzili na dolny poziom trybun. W części zachodniej stadionu zlokalizowana jest strefa VIP. Tutaj znajduje się restauracja z tarasem (ok. 600 miejsc konsumenckich) i zapleczem kuchennym. Przestrzeń ta daje również możliwość organizacji konferencji.
 • Poziom 02 – dolny poziom lóż
  Nad restauracją znajduje się pierwszych 20 lóż VIP oraz zaplecze cateringowe dedykowane tym pomieszczeniom.
 • Poziom 03 – promenada górna i górny poziom lóż
  Na promenadzie górnej zlokalizowanych jest 7 kiosków gastronomicznych i toalety dla kibiców. Poprzez womitoria z tego poziomu przechodzi się na górny poziom trybun. Podobnie jak na niższym poziomie, w części zachodniej stadionu rozmieszczonych jest kolejnych 20 lóż VIP z zapleczem cateringowym.
 • Poziom 04 – poziom prasowy
  To poziom pod trybuną prasową. Na nim zlokalizowanych jest dodatkowych 7 kiosków gastronomicznych.
 • Poziom 05, poziom -01 – poziomy techniczne
  Na dwóch skrajnych poziomach znajdują się pomieszczenia techniczne.

Stadion będzie dysponował następującą ilością miejsc parkingowych: 1900 dla samochodów osobowych, 360 miejsc dla kibiców VIP oraz 160 miejsc dla autokarów. Dookoła stadionu będzie poprowadzony profesjonalny tor wrotkarki z elektronicznym, automatycznym pomiarem czasu o długości 1715 m. We wschodniej części działki stadionowej znajduje się obszar przeznaczony pod inwestycje biurowe i hotelowe. W bezpośrednim otoczeniu stadionu, od strony południowej, planowana jest lokalizacja Międzynarodowych Targów Gdańskich.

Organizator przetargu:


Biuro Inwestycji Euro Gdańsk 2012 Sp. z o.o.
ul. Uczniowska 28
80-530 Gdańsk
Osoba do kontaktów:
Dawid Szpinek
tel.: 587 220 000
e-mail: d.szpinek@bieg2012.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej