Przetarg na budowę A1 Świerklany - Gorzyczki

2010-04-06 13:30
Autostrada A1 - ciąg dalszy
Autor: GDDKiA

Zgodnie z zapowiedziami centrala Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła 1 kwietnia 2010 r. przetarg na kontynuację budowy autostrady płatnej A1 odcinek od węzła Świerklany (bez węzła) do granicy Państwa z Republiką Czeską w Gorzyczkach. Autostrada będzie gotowa przed Turniejem Finałowym Mistrzostw Europy w piłce nożnej UEFA EURO 2012.

Ten 18,3-km odcinek autostrady A1 pierwotnie miała wybudować do sierpnia 2010 r. firma Alpine Bau, jednakże w grudniu 2009 r. GDDKA wypowiedziała kontrakt z uwagi na niewielkie zaawansowanie robót prowadzonych przez wykonawcę.

Zobacz koniecznie: GDDKiA zrywa kontrakt z Alpine

Wykonawcy chcący startować w przetargu muszą się liczyć z dużym tempem prac przetargowych i szybko przygotowywać oferty. Przetarg prowadzony jest w ograniczonej procedurze przyspieszonej. Termin składania wniosków w przetargu mija 19 kwietnia br. Do składania ofert cenowych w II etapie przetargu, który planowany jest na przełom czerwca i lipca br. zaproszonych zostanie maksimum 20 potencjalnych wykonawców. Zawarcie umowy przewiduje się w III kwartale 2010 r.

Nowy wykonawca będzie musiał dokończyć budowę autostrady w ciągu 18 miesięcy.

Toczący się spór z firmą Alpine Bau nie jest przeszkodą dla sprawnej i terminowej realizacji inwestycji.

Zobacz koniecznie: Alpine o A1: to wina inwestora
                                   GDDKiA żąda od Alpine Bau 40 mln euro

W najbliższych dniach Oddział GDDKiA w Katowicach ogłosi przetarg na nadzór inwestorski nad tą inwestycją, którego głównym zadaniem będzie doprowadzenie do zakończenia budowy tego odcinka autostrady zgodnie z warunkami kontraktu w terminie przewidzianym w umowie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej