Przetarg: modernizacja dworca w Brzegu Dolnym

2010-08-20 13:07
Dworzec w Brzegu Dolnym do remontu
Autor: PKP

PKP SA Oddział Gospodarowania Nieruchomościami we Wrocławiu ogłosił przetarg nieograniczony na wykonanie prac mających na celu modernizację dworca w Brzegu Dolnym. Planowany termin zakończenia inwestycji to koniec 2010 roku.

Modernizacja dworca w Brzegu Dolnym obejmie zarówno wnętrze jaki i renowację elewacji obiektu. Zadaniem wykonawcy wewnątrz budynku będzie remont hallu dworca, a także wymiana i renowacja stolarki okiennej i drzwiowej. Komfort korzystania podróżnych z dworca poprawi budowa toalet ogólnodostępnych, w tym toalety dla osób niepełnosprawnych. To nie koniec udogodnień dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej, gdyż przy zachodniej elewacji budynku zostanie zlokalizowany podjazd dla osób niepełnosprawnych.

Oprócz tego zmodernizowany będzie dach obiektu (nowe poszycie), a także elewacja, która zostanie odświeżona i pomalowana. Na elewacji poddane renowacji zostaną detale architektoniczne.

Głównym celem modernizacji obiektu jest poprawa estetyki i standardu obsługi podróżnych korzystających z budynku dworca w Brzegu Dolnym. W ciągu dwóch najbliższych lat PKP S.A. w całej Polsce zmodernizuje 77 dworców kolejowych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej