Przemysł a środowisko, czyli szukanie porozumienia

2008-11-17 12:16
Przemysł a środowisko, czyli szukanie porozumienia
Autor: Abrys Sp. z o.o. Przemysł a środowisko, czyli szukanie porozumienia

Zjazd Ekologiczny to przedsięwzięcie, które wpisało się na stałe w kalendarz najważniejszych imprez tej tematyki organizowanych w Polsce. Szczególnym elementem tegorocznego spotkania była wyodrębniona konferencja, skierowana do przedstawicieli przemysłu pt. "Przemysł wobec nowych wyzwań ochrony klimatu i środowiska". W obradach wzięło udział około 120 osób.

Konferencję otworzyła Magdalena Dutka, prezes Abrys Sp. z o.o. oraz prof. dr hab. Andrzej Mizgajski z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. I Sesję poprowadził Mirosław Motyka, dyrektor ArcelorMittal Poland SA. Swoje referaty zaprezentowali Mateusz Gaczyński z Ministerstwa Gospodarki, Małgorzata Typko z Ministerstwa Środowiska oraz dr inż. Wojciech Jaworski, Krajowy Administrator Systemu Handlu Uprawnień do Emisji .


Foto: Abrys Sp. z o.o

Sesja II, pod przewodnictwem Tomasza Chruszczowa reprezentującego Związek Pracodawców Polskie Szkło oraz Forum CO2, zgromadziła spore forum prelegentów: Anetę Pólkowską z BOT Górnictwo i Energetyka SA, dr Grzegorza Rytko z Fundacji PlasticsEurope Polska, Mirosława Semczuka delegata Polsko-Japońskiego Centrum Efektywności Energetycznej oraz KAPE SA, prof. dr hab. Jana Deję ze Stowarzyszenia Producentów Cementu i prof. dr hab. Zenona Foltynowicza z Akademii Ekonomicznej w Poznaniu.

Problematyka konferencji skupiała się wokół pakietu klimatyczno-energetycznego Unii Europejskiej. Podejście polskich ministerstw, gospodarki i środowiska, do tego tematu - kontra spojrzenie ze strony przemysłu. Program merytoryczny konferencji został bardzo wysoko oceniony zarówno przez prelegentów jak i zaproszonych gości.


Foto: Abrys Sp. z o.o

Podczas spotkania odbyła się Dyskusja Panelowa, w której głos zabrało wielu uczestników z sali. Wniosek płynący z debaty pomiędzy przedstawicielami instytucji rządowych a przedstawicielami przemysłu, był optymistyczny i stwierdzał, że udało się nawiązać współpracę między państwem a przemysłem na płaszczyźnie wprowadzania norm unijnych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej