Przekształcenie Sanplastu ze spółki w spółkę

2007-11-23 11:55

Firma prosi o uwzględnienie tego faktu we wszelkiego rodzaju dokumentach adresowanych na spółkę, w szczególności w dokumentach rozliczeniowych.

Nastąpiło przekształcenie "Sanplast" sp. z.o.o. w spółkę "Sanplast" Spółka Akcyjna. Oznacza to, że począwszy od 2 listopada 2007 w obrocie występuje wyłącznie podmiot pod nazwą Sanplast SA, zarejestrowany pod nowym nr. KRS 0000291835. Firma prosi o uwzględnienie tego faktu we wszelkiego rodzaju dokumentach adresowanych na spółkę, w szczególności w dokumentach rozliczeniowych.
Zmiana formy prawnej spółki nie powoduje istotnych zmian w stosunkach spółki z innymi podmiotami, gdyż stosownie do art. 553 Kodeksu spółek handlowych, spółce akcyjnej przysługują wszelkie prawa i obowiązania spółki z o.o. Zgodnie z przepisami, także bez zmian pozostały numery NIP i REGON.

Sanplast, należący do braci Podraza, obecny na rynku wyposażenia sanitarnego od 1983 roku, na początku specjalizował się w produkcji kabin prysznicowych. W 1997 roku oferta została poszerzona o wanny i systemy hydromasażu. Firma ma znaczący udział w rynku i nadal jest firmą rozwijającą się - hale produkcyjne mają obecnie łączną powierzchnię 48 000 mkw., a liczba pracowników przekracza 500 osób.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej