Przekształcenie Sanplastu ze spółki w spółkę

2007-11-23 11:55

Firma prosi o uwzględnienie tego faktu we wszelkiego rodzaju dokumentach adresowanych na spółkę, w szczególności w dokumentach rozliczeniowych.

Nastąpiło przekształcenie "Sanplast" sp. z.o.o. w spółkę "Sanplast" Spółka Akcyjna. Oznacza to, że począwszy od 2 listopada 2007 w obrocie występuje wyłącznie podmiot pod nazwą Sanplast SA, zarejestrowany pod nowym nr. KRS 0000291835. Firma prosi o uwzględnienie tego faktu we wszelkiego rodzaju dokumentach adresowanych na spółkę, w szczególności w dokumentach rozliczeniowych.
Zmiana formy prawnej spółki nie powoduje istotnych zmian w stosunkach spółki z innymi podmiotami, gdyż stosownie do art. 553 Kodeksu spółek handlowych, spółce akcyjnej przysługują wszelkie prawa i obowiązania spółki z o.o. Zgodnie z przepisami, także bez zmian pozostały numery NIP i REGON.

Sanplast, należący do braci Podraza, obecny na rynku wyposażenia sanitarnego od 1983 roku, na początku specjalizował się w produkcji kabin prysznicowych. W 1997 roku oferta została poszerzona o wanny i systemy hydromasażu. Firma ma znaczący udział w rynku i nadal jest firmą rozwijającą się - hale produkcyjne mają obecnie łączną powierzchnię 48 000 mkw., a liczba pracowników przekracza 500 osób.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej