Przedszkola na najwyższym poziomie – seminaria w salonach Sanitec Koło

2010-06-17 15:06
Seminarium: Przedszkola – Architektura. Elementy wyposażenia. Edukacja
Autor: Sanitec KOŁO Dla gości seminariów przygotowano foldery oraz materiały informacyjne.

Firma Sanitec Koło, we współpracy z wiodącymi producentami elementów wyposażenia wnętrz, zorganizowała w swoich salonach seminaria tematyczne. Dotyczyły one urządzania pomieszczeń przedszkolnych oraz terenów wokół placówek wychowawczych. Przybyli na spotkania goście uczestniczyli w rzeczowych prezentacjach i żywiołowych dyskusjach.

Wykłady zatytułowane "Przedszkola – Architektura. Elementy wyposażenia. Edukacja" odbyły się: 25 maja w Warszawie oraz 16 czerwca w Krakowie. W salonach firmy Sanitec Koło zgromadzili się producenci elementów wyposażenia wnętrz, projektanci, architekci oraz osoby zainteresowane tematem właściwego urządzania przedszkolnych pomieszczeń.

Najważniejsze jest bezpieczeństwo

Podczas spotkań odbyły się wykłady przedstawicieli Sanepidu, na których prowadzący poruszyli kwestie wymogów sanitarnych i budowlanych, które należy spełnić przy budowie przedszkola. Podkreślano także aspekty zdrowotne i higieniczne, które należy wziąć pod uwagę przy projektowaniu placówki. W ramach programu imprezy w obu salonach odbyło się seminarium pt. "Koncepcje pedagogiczne a architektura przedszkola", które poprowadził architekt Dariusz Śmiechowski – wykładowca warszawskiej ASP. Zaprezentował on europejskie trendy w projektowaniu przedszkoli, szczególną uwagę zwracając na to, w jaki sposób podejście pedagogiczne wpływa na funkcjonalność, kształt i architekturę wnętrz w placówkach. W Warszawie o trendach w wyposażeniu placówek wychowawczych w Europie mówili także przedstawiciele Fundacji Rozwoju Dzieci im. Jana Amosa Komeńskiego. Ponadto w seminarium udział wzięli architekci, którzy przedstawili zrealizowane projekty przedszkoli i opowiedzieli o dostosowaniu ich wnętrz do potrzeb i wymogów małych użytkowników.

Seminarium: Przedszkola – Architektura. Elementy wyposażenia. Edukacja
Autor: Sanitec KOŁO Spotkanie z przedstawicielami Sanepidu w salonie Sanitec Koło.

- Wiemy jak ważne jest odpowiednie wyposażenie wnętrz placówek, w których przebywają dzieci, dlatego chcemy informować i prezentować różne rozwiązania dla tego typu miejsc. Seminaria, dotyczące urządzania przedszkoli są jednym z cyklu spotkań w salonach Sanitec KOŁO, związanych z tematyką projektowania przestrzeni publicznych – mówi Jacek Ciszewski, kierownik ds. PR Sanitec Koło.

Producenci dzieciom

Oprócz Sanitec Koło współorganizatorami seminariów w krakowskim salonie byli: Forbo (wykładziny), ATJ (kabiny sanitarne), Tubądzin (płytki ceramiczne) oraz Betafence (ogrodzenia). W Warszawie dodatkowo zaangażowały się firmy: Safeplay (bezpieczne nawierzchnie zewnętrzne) i Kludi (armatura).

Wspólna inicjatywa producentów spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem architektów i projektantów, co świadczy o potrzebie organizacji podobnych wydarzeń. Spotkania dają możliwość zapoznania się z nowoczesnymi rozwiązaniami do przestrzeni przedszkolnych oraz są okazją do wymiany doświadczeń i zdobycia cennych informacji.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej