ProLogis wspiera działalność Ogrodu Dendrologicznego

2007-05-21 13:29

Działalność Ogrodu Dendrologicznego jest znana wszystkim mieszkańcom Pragi i wyraźnie zorientowana na ochronę środowiska naturalnego. Znajduje się on na terenie ogrodów Towarzystwa Dendrologicznego, którego celem jest gromadzenie puli genów rodzimych i sprowadzonych gatunków drzewiastych. Współpraca ta stanowi dla firmy sposób na podkreślenie jej zaangażowania w projekty zgodne z ideą zrównoważonego rozwoju.

Zachowanie wysokiej pozycji, jeśli chodzi o zrównoważone projektowanie i budownictwo magazynowe, wymaga ciągłej pracy nad udoskonalaniem rozwiązań w zakresie ochrony środowiska. Coraz więcej klientów domaga się bowiem, aby ich obiekty firmowe były projektowane z uwzględnieniem kwestii ochrony środowiska.

W Europie Środkowo-Wschodniej powstanie pierwszy park ProLogis Park Úžice z cechami rozwoju zrównoważonego, takimi jak energooszczędne systemy oświetleniowe i wysokie normy hermetyzacji zapewniające obniżenie kosztów energii oraz zastosowanie odnawialnych źródeł energii. Obiekt będzie się również wyróżniał spośród innych parków logistycznych dzięki stworzeniu zbiornika wodnego (stawu) i tzw. "obszaru relaksacyjnego", w skład którego wejdzie ogród dla pracowników znajdujący się na terenie parku.

Zaangażowanie firmy w projekty zgodne z ideą zrównoważonego rozwoju oraz wspomaganie działań w tym zakresie ma podkreślić również wspieranie Ogrodu Dendrologicznego. Ze środków dewelopera sfinansowany będzie drewniany plac zabaw. Według planów, w roku 2007 ma powstać okręt ze zjeżdżalnią, huśtawki, domek na drzewie oraz labirynt.

Deweloper ma sfinansować również pojedyncze projekty, takie jak zamontowanie ławek na ważnych skrzyżowaniach alejek w Ogrodzie. W ramach umowy Instytut Badawczy Kształtowania Krajobrazu i Ogrodnictwa Ozdobnego im. Silvy Tarouki zapewni firmie usługi doradcze przy rozwiązaniach dotyczących zieleni w ramach zrównoważonego rozwoju w ProLogis Park Úžice.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej