Prokom Investments łączy się z Polnordem

2007-05-23 19:03

Prokom Investments wchodzi do Polnordu. Firmy chcą lepiej wykorzystać trwający w Polsce boom mieszkaniowy.

3 sierpnia 2006 roku Prokom Investments podpisał z giełdową spółką Polnord umowę, na mocy której Prokom ogłosi do końca sierpnia wezwanie na sprzedaż akcji Polnordu. Firma zamierza uzyskać w tej spółce ponad 50 proc. akcji, ale nie więcej niż 66 proc. Wezwanie zostało ogłoszone po cenie stanowiącej średnią cenę rynkową z 6 miesięcy je poprzedzających. To sprawi, że inwestorzy, którzy nie są zainteresowani zatrzymaniem akcji spółki będą mogli się ich pozbyć za odpowiednią cenę.

W ostatnim czasie Polnord wykazał stratę ponad 80 mln zł. Spowodowana ona była realizacją długoterminowych kontraktów budowlanych. Zawierano je w niekorzystnym dla branży okresie i obliczane na niewielki zysk. Teraz sytuacja na rynku budowlanym się zmieniła. Spółka chce wejść w segment budownictwa mieszkaniowego, który jest bardziej dochodowy.

W ramach połączenia się firm, Prokom Investments wniesie do Polnordu 49 proc. walorów w spółce Fadesa Prokom Polska, wartych około 80 mln zł. Następnym krokiem w konsolidacji będzie połączenie Polnordu-Dom z Polnordem.

Obecnie Grupa Polnord przygotowuje kilka projektów deweloperskich. Realizacja 30 proc. tych inwestycji zostanie rozpoczęta do końca I półrocza 2007 roku. Poza tym firma planuje zwiększenie zaangażowania na rynkach wschodnich.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej