PROJPRZEM przebudowuje Cementownię Warta

2008-07-07 12:43
PROJPRZEM  przebudowuje Cementownię Warta
Autor: Cementownia Warta SA PROJPRZEM przebudowuje Cementownię Warta

Wykorzystując budowlaną koniunkturę, polskie cementownie chcą zwiększyć produkcję i rozbudowują swoje zakłady. Przykładem takiej inwestycji jest Cementownia Warta SA w Działoszynie, której przebudowa linii technologicznej właśnie wchodzi w decyującą fazę. Jej projekt tworzy najstarsza firma konstruktorska w kraju GBPBP PROJPRZEM SA. Przedsięwzięcie dotyczy zabudowy powierzchni około 15 ha. Specjaliści Projrzemu będą nadzorować także przebieg realizacji, która ma zostać ukończona jeszcze w tym roku.

Realizacja znajduje się w tej chwili na etapie Projektu Wykonawczego. Warta SA to jeden z największych w Polsce producentów cementu. O umowie między Cementownią a gliwickim biurem projektowym zadecydowało praktyka PROJPRZEMu w tego typu realizacjach.

"Nasz zespół to doświadczeni i wykwalifikowani specjaliści. Ten potencjał umożliwia nam realizację nawet najtrudniejszych projektów w jak najkrótszym czasie" - mówi Artur Szymański, prezes zarządu Gliwickiego Biura Projektów Budownictwa Przemysłowego PROJPRZEM SA. - "Tak jest także w przypadku przebudowy Cementowni Warta SA w Działoszynie".
Kontrakt z Wartą dotyczy wykonania projektu budowlanego i wykonawczego przebudowy linii technologicznej wypału klinkieru na metodę suchą oraz prowadzenia nadzoru autorskiego. Nad sprawnym przeprowadzeniem przedsięwzięcia pracuje kilkudziesięciu specjalistów PROJPRZEMU.

"Dla nas ważny był fakt, że PROJPRZEM, działające od wielu lat na polskim rynku, wykonało już dużo podobnych projektów także w branży cementowej" - mówi Marek Górnik, dyrektor ds. inwestycji Cementowni Warta.
Gliwickie Biuro Projektów Budownictwa Przemysłowego PROJPRZEM SA to najstarsza (powstało w 1948 roku) i jedna z największych w Polsce firm projektowych. Jej najbardziej znane realizacje to m.in. fabryka General Motors OPEL Polska w Gliwicach i fabryka MAN Trucks w Niepołomicach koło Krakowa. W spółce zatrudnionych jest obecnie ponad 100 specjalistów. Przychody firmy w 2007 roku wyniosły blisko 36 mln złotych.

Cementownia Warta SA
Autor: Cementownia Warta SA
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej